Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2020, 20:40   #219
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Stefan mimowolnie się skrzywił. Darmowy ubaw nie spada od tak, a zwłaszcza gdy dotyczy ludzi nadętych których nie lubisz. Wyjątkowo nikt z dorosłych na niego nie krzyczał, że czemu Alchemikom się coś dzieje? Widocznie Tata słusznie uznał, że Mustang z Edkiem są idiotami. Siergiej Nowicki miał niskie zapotrzebowanie na powszechną popularność. Ktoś zachował się jak dureń, to niech się liczy z konsekwencjami.

Nie to co durny Stach. A ten o dziwo się nie odzywa, ani nie oburza co to za traktowanie Państwowo-Alchemicznego majestatu?!

A durnym pomysłem było akurat drażnienie kogoś tak niestabilnego jak Kościej? Stefan pamiętał jak Pradziadek potrafił się zachować. Prośby i łagodne gesty nie zawsze starczyły. Ale krzyki i szturchańce zawsze, ale to ZAWSZE pogarszały sytuacje. Albo zaczynał się kulić z przerażenia, albo rzucać przedmiotami. Ale Pradziadek Mateusz był tylko człowiekiem ze słabym ze starości ciałem. A Kościej czymś co osiagnęło moc bliższą bogom niż ludziom.
Może zadziałało 'Ja do ciebie uprzejmie, to ja do ciebie". A może jak u Pradziadka Mateusza, tak umysł Kościeja miewał swoje lepsze dni na który młodociany mechanik miał zwyczajne szczęście. I Cud, że nie Wszechwieczny nie zrobił nic gorszego tej parze z Państwowej łaski.

- Ja nie jestem krową, żeby mnie się dało wydoić na mleko. skwitował Stefan grzebiąc w uchu. - No i może będę tutaj jeszcze potrzebny. Hej Stasiek, nie dąsaj się jak głupi. Po mleko byś skoczył. Na straganie z lodami powinno jakieś jeszcze być - podrzucił starszemu monetę, ale ta się tylko odbiła. - Stasiek, odpuść!
Podszedł, żeby nim potrząsnąć. Ale najpierw dyskretnie kopnął go w łydkę. Czemu dorośli zawsze się drą jeśli Stefan zachowa się "niewłaściwie" (w ich mniemaniu, sam zainteresowany nie miał sobie zwykle za wiele do zarzucenia), a nikt nie reaguje na dąsy tamtego idioty?
- Stasiek? -próbował spojrzeć mu w oczy.
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh
Guren jest offline