Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2020, 23:21   #335
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Dom Pielgrzyma, 1 lipca 2595

Choć umysł miał tęgi, Leon Thibaut był nieco zbity z tropu ilością szczegółów, które miał połączyć. Tak groźnym wzrokiem spoglądał na niewinne dziecko i jego srogą matkę, tak wcześniej sceptycznie chłonął słowa czerwonokrzyżowca mając wrażenie, że ten coś ukrywał. Raz jeszcze obmalował w pamięci, miejsce zbrodni, ufając, że wróci tam przedświtem, porą kiedy zdarzenie miało miejsce.

Bladym świtaniem gdy już nie spałem,
Drętwe ramiona, wyprostowałem,
O niej myślałem i spoglądałem,
Jak inny kochanek rozpina jej ubranie
. - przypomniała mu się stara ballada.

I choć Maria odpowiadała składnie, a Abdel był miły, wciąż coś zgrzytało. Leon uznał, że dziewczynka odpowiada zbyt składnie, a kuzyn jest zbyt miły, dokładnie jakby oboje grali przed nim teatr. Najgorszą zaś rolę miała ponura matka Marii, dostojną rolę głazu. Wszyscy zaś grali tylko strapienie, całe miasteczko i pielgrzymi, szukając tylko kęsa dla siebie z martwego ciała i może żywej jeszcze duszy Altaira.

Mając w pamięci spostrzeżenia z grobu, których nie przekazał rodzinie, postanowił na tę chwilę stanąć w opozycji do postawy kuzyna i być mniej łagodny w rozmowie.

- Powiedz mi Mario, czy księżyc oświetlał dobrze krew na podłożu, czy ciało skryte było w cieniu?

Wynalazca dobrze wykalkulował w jakiej pozycji powinien być wtedy księżyc, liczył, że może dziewczynka strzeli coś sprzecznego w zeznaniach.

Leon widział plac z zbiornikami i nieco na pewno może powiedzieć o samej konstrukcji. Ile ma lat? Jakich materiałów użyto? Czy można to było zrobić miejscowymi środkami roboczymi? Jakie jest podłoże? [ważne!]. Czy do zbiornika kultystów płynie inna woda, czy jest to po prostu inny zbiornik?

Czy zbiorniki są otwarte całą noc, czy otwierają je o świcie straże?

 
Nanatar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem