Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-06-2020, 17:59   #1055
Vadeanaine
 
Vadeanaine's Avatar
 
Reputacja: 1 Vadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputacjęVadeanaine ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post

- Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Birgit dostała możliwość by mieć spec umsy niedostępne normalnie dla grywalnych postaci. W zamian za to nie miała spec umsa Agent. Co zresztą fabularnie jest uzasadnione bo z jakąkolwiek agenturą nie miała nic wspólnego.

- Z mechy postacie agentów mają Agenta na 5 ze startu. Bo zostały odpowiednio przeszkolone pod agenturalnym kątem w czasach przed rozpoczęciem sesji. Bez tych 5 pkt pozostała pula jest identyczna jak ta którą ma Birgit. I fabularnie też to się pokrywa bo wszystkie postacie jakie przewinęły się przez sesję miały coś wspólnego z wywiadem w samej agencji lub wcześniejszej karierze.

- Birgit więc jako agentka Spectry musi spełniać te wymogi agenta czyli przejść odpowiednie szkolenie którego w tej chwili nie ma. Z mechy oznacza do stopniowe wykupywanie puktów umiejętności Agent. Gdy uzbiera sobie do tego minimum programowego (do 5) dalej będzie mogła chodzić na takie kursy szkoleniowe jakie ma ochotę. To szkolenie nie zżera żadnych punktów rozwoju a jedynie czas. Po prostu w wolnym czasie między miesjmi Birgit przechodziłaby szkolenie agenturalne.

- Jeżeli masz pomysł jak inaczej rozwiązać tą sprawę to słucham.
Ad 1 - na pewno się nie zrozumieliśmy. Przy tworzeniu postaci zgodziłeś się na Niemkę, nie zaznaczając mi, że później utknie w miejscu, bo cały rozwój będzie musiała pakować w umkę, którą agenci mają od wstępu.
Druga rzecz - nigdy nie było przedstawiane to, że mogę wziąć spaczinżynierię jako szczególny bonus - bo prawdę mówiąc nie widzę w tym bonusu, czy jakiegoś sukcesu dla Birgit, ta umka jest okupiona "specjalnym" traktowaniem i nieufnością reszty postaci, czyż nie? A korzyść dla kogo jest większa - dla Birgit, czy dla Agencji?

Ad 2 i 3 - dokładnie, liczyłam się z tym, że nie będę mieć "agenta" z umsów, a nie, że do urąbanej śmierci nie będę mogła rozwijać nic innego. Nie ostrzegałeś o takiej postaci rzeczy przy tworzeniu karty. Co więcej kiedy się wahałam nad Francuzką, zapewniłeś mnie, że "Niemka jest spoko"

Ad 4 - Mam jedno. Dowolne wydawanie punktów rozwoju.


Posta niezależnie od wszystkiego postaram się napisać do jutra.
 
Vadeanaine jest offline