Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-06-2020, 12:31   #500
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wydawało mi się, że pancerz=10 to jest brak pancerza. I nie zajmuje slotu. Ale z zapisu powyżej wynika, że OP=8 to 3PP czyli 3 sloty powinien zająć, a jeden PP = 10OP. Trochę to niejasne.
- OP 10 to pp 1 i zajmuje 1 slot ekwipunku. Brak pancerza to brak OP. OP 8+ to 3 pp czyli zajmuje 3 sloty ekwipunku.



Cytat:
Zastanawiam się też czemu Tladin pierwszy slot ekwipunku ma OP8, a inni OP9. Myślę, że to wynika z krzepkiego - ale szczerze nie pamiętam. Pipboy, to kojarzysz, dlaczego tak jest?
- Tak, Krzepki jakby "połyka" 1 slot ekwipunku pancerza. Czyli np. OP 8+ powinno zajmować 3 sloty a z Krzepkim zajmuje 2 sloty.

- A startowe OP 10 co dostaliście za friko na start to bonus na drogę. Dlatego każdy BG dostał ten symboliczny pancerz OP 10 i cały pancerz jaki władował w sloty ekwipunku doliczało się do tego OP 10. Więc był jakby 1 pp za friko bez zajmowania slotów ekwipunku, w przypadku Krzepkiego wyszło 2 sloty. Dlatego u Tladina liczy się od OP 8+ ten pancerz co zajmował ekwipunek.




Cytat:
Przy okazji, Pipboy, Kerm - Manfred i Dieter nie mają żadnej broni ręcznej? Bo przecież walczyli, a w ekwipunku nie widzę?
Karl i starzy BG też nie mają broni ręcznej w ekwipunku?
- Bo ze startu każdy BG i BN miał jakąś broń ręczną. Czy to był miecz, topór, szabla czy coś innego to miało to mniejsze znaczenie. Dlatego nie ma tegk wpisanego w rozpiske. Tak samo jak skillów rasowych które ma każdy przedstawiciel swojej rasy czy narodowości.


Cytat:
Czy może ekwipunek startowy zawiera już pancerz OP10, broń ręczną i broń krótką i to się nie wlicza do ilości zajmowanych slotów?
- Tak.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline