Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2020, 14:44   #517
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Przeciążenie

- Może i gramy jakiś rok w tą sesję. Ale w grze minęło ze 3 tyg. I pierwszy raz wyszła sytuacja, że postacie wybrały się w teren z całym dobytkiem. Dlatego do tej pory ta sprawa nie była brana na tapetę. I w moich sesjach sporą wagę przywiązuję do ekwipunku i obciążenia. Więc nie robię wyjątku dla tej sesji. Do tej pory BG, w tym Tladin nie podróżowali z plecakami itd. Teraz wzięli te plecaki itd. 1 wolny slot nie załatwia sprawy jak trzeba nagle dobrać 5, 7 czy 10 slotów ekwipunku. Póki Tladin łaził bez plecaka nie był przeciążony. Jak łazi z plecakiem jest przeciążony. Zresztą nie tylko Tladin ale i cała reszta.


@Mecha

- Mecha jest jaka jest. Ale jest. Każda mecha ma wady i zalety. Co więcej moje zdanie jest takie, że mechanika szczegółowa jak z młotka czy neuro nie najlepiej się sprawdza w grze forumowej. Zwłaszcza jak się jej używa. Lepiej się sprawdzają ogólne, które edytują całą scenę a nie pojedynczą czynność. I to jest bolączka każdej mechy szczegółowej w forumowym wydaniu. Nie jest to oczywiście problemem jak sie robi jeden rzut z bożej łaski na dziesięć tur. No ale to nie w moim stylu.

- I każda mecha ma plusy i minusy. W tej mojej można mieć bardzo wysokie staty o jakie trudno w standardowej i można je sobie swobodnie dobrać. Ale trzeba liczyć sloty ekwipunku a jak się do tego weźmie plecak z wszystkimi betami to się przeciąża postać. Coś za coś.

- Dla mnie sesja składa się z dwóch połówek, cyferek i literek. Każda moja sesja. Po co robić KP z detaliczną mechą której ma się potem nie używać? Bez sensu. Jak są te staty to po to by ich używać.

- I skoro mecha nie obciąża Graczy nie bardziej niż czasem musicie dokleić jakiś rzut na koniec posta to nie rozumiem w czym to przeszkadzać. Że MG pokulał na jakąś statę postaci czy coś się jej udało czy nie? No i? W czym problem?

- A co do bitwy to myślę, że każda detaliczna mecha miała by ogromne trudności ze zorganizowaniem walki dla kilkudziesięciu uczestników na raz. I przy takiej masie dziesiątek i setek rzutów zdażałyby się zwyczajne, ludzkie pomyłki.


@Odpisy

- Tak, poświęcam sporo czasu na odpisy. I tak, nie tylko w tej sesji. I zawsze mnie irytuje brak reakcji drugiej strony na to moje pisanie. W każdej sesji. Bo to tak jakby ktoś wywalił moją robotę do kosza.



@Questy poboczne

- Tak, są poboczne questy i to całkiem sporo. Ale nie musicie ich brać. I większość z nich skutecznie omijacie. Więc o co chodzi? O to, że MG daje Wam do wyboru drzwi których nie chcecie otwierać a jak nie otwieracie to nic się nie dzieje? W czym to ma przeszkadzać?



@Byli Gracze

- Nie będę się wypowiadał w ich imieniu. A Ty jak nie rozmawiałeś z nimi na ten temat to też może miarkuj się w swoich opiniach.


@Bastion

- Skoro nie interesują Was poboczne questy to postaram się to wziąć pod uwagę. Niemniej trzonem sesji była podróż przez ostlandzkie ostępy i bezdroża w poszukiwaniu Bastionu. Co z założenia nie oznacza gładkiej i prostej trasy. Tylko właśnie podróż przez dzicz.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline