Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2020, 12:47   #37
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Słysząc zaproszenie ze strony Smokowca John wziął puste krzesło i usiadł na nim bokiem żeby mieć wszystkich na widoku. Skinął głową elfce odpowiadając na powitanie.
- Starszy Pan mnie nie zna, ale nie ma powodów obawiać się czegokolwiek z mej strony doszły mnie słuchy, że ów człek Edorimem zwany, zna ciekawą magię rytualną chcę go wiec namówić, aby podzielił się ze mną tą wiedzą - Wyciągnął z sakiewki przy pasie srebrną monetę obrócił ją w palcach. Po chwili pieniążek zajaśniał delikatnym błękitnym poblaskiem młodzian uniósł go w górę wołając do kelnerki - Kieliszek wina poproszę moja droga - Efekt prostej sztuczki minie po godzinie, ale światełko zwróciło uwagę kobiety sprawiając, że szkarłatny płyn wylądował w dłoni szlachcica szybciej.

- Widzisz, bowiem drogi rozmówco mój szlachetny ród cierpi z powodu starożytnej klątwy moi zacni przodkowie próbowali wielu metod, aby bezskutecznie się z ową przypadłością rozprawić ja postanowiłem podążać mniej ortodoksyjną ścieżką poszukiwania wiedzy, co jak dotąd przynosi dość obiecujące rezultaty - Zamieszał winem w kieliszku powąchał płyn i upił niewielki łyk dla zwilżenia ust wyraźnie traktował alkohol bardziej, jako rekwizyt.

- Fascynuje mnie historia antyczna czy wiedzieliście, że starożytna ludzka Magokracja Netherilu miała magiczne kamienie, które kontrolowały temperaturę i mikroklimat? Zastanawiam się czy przyjemna atmosfera tej mieściny nie jest efektem czegoś podobnego... Podobno sam wielki Ioun ten, od którego imienia pochodzą magiczne kamienie fruwające nad głowami to wymyślił! Może po stuleciach jakaś podobna magia uruchomiła się tutaj? To zaprawdę fascynujące miejsce mam nadzieje odkryć jego zagadkę! Może nawet się tu osiedlę w przyszłości? Zawsze tęskno mi do cieplejszych klimatów - Jego Patron zsyłał mu czasem sny będące fragmentami wspomnień lub przesłaniami skomplikowanej wiedzy niestety umysł Johna był w tej chwili zbyt miałki, aby przyjąć te dary miał nadzieje, że zahartowanie ciała i duszy poprzez podróż pozwoli mu zmienić ten stan rzeczy.

Wtem wkroczyła znana mu z widzenia półelfka uśmiechnął się na widok jej maniery teatralnej, gdy zrobiła pauzę zaczął grzecznie klaskać, choć miał jedną dłoń zajętą, bo najwyraźniej tego oczekiwała. Po powitaniach uniósł kielich w toaście
- Za wasze idealne wyczucie sceny i teatralności mam wrażenie, że doskonale się dogadamy - Oznajmił upijając kolejny tym razem większy łyk wina.

Pomny wcześniejszego ostrzeżenia odsunął od siebie wszelką irytacje czy negatywne myśli na temat elfów czy ich pomiotu, jeżeli ktoś zajrzałby teraz w jego myśli dowiedziałby się, że młody szlachcic odczuwa ulgę z powodu zniknięcia mężczyzny, który sprawiał na nim wyrażenie brudnego hultaja z gminu cierpiącego na problem alkoholowy. Towarzystwo niewiast z zamiłowaniem do sztuki, co można wywnioskować po lutni Mileny oraz zachowaniu Laveny zdecydowanie bardziej pasowało osobie o jego statusie nawet egzotyczny smokokrwisty wojownik wyglądał dobrze, jako fragment anturażu!

"Nie jest idealnie, ale mogło być dużo gorzej!" - Skonstatował w annałach swego duchu powoli sącząc resztki wina.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 24-06-2020 o 17:15.
Brilchan jest offline