Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2020, 10:51   #532
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
czekać by Tladin ich dogonił, minął i znów wyforsował się na prowadzenie.
Chodziło Ci może o wysforowanie się, nie wyforsowanie?

Ataków nadal nie mogę rozwinąć?

Co by się stało mechanicznie, gdyby Tladin zaszarżował na minotaura i się zderzyli?
Bo masz sekcją szarża kawalerii vs szarża kawalerii (przy okazji, nie pojawia się ten rozdział na spisie treści (tym w treści dokumentu, nie tym z boku)). Rzuca się na WW i ten, kto ma lepszy wynik, atakuje pierwszy. Jeden raz na WW czy tyle, ile ma się ataków? Jakie mody mają wpływ na ten rzut?

Jak to się ma do wzrostu. Napisałeś, że jest 2-3 krotnie od człowieka wyższy. Przy takiej różnicy wzrostu na logikę nie może w pełni wykorzystać impact hitu, bo nie trafi w przeciwnika ciałem - jego środek ciężkości jest za wysoko. Co innego jego cel - ten całym swoim impetem zetnie minotaura z nóg.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
W tym przypadku jest to Siła 6 + Szy 5 + 1k10 - WYT. I wynik xk6. Nie chroni przed takim uderzeniem OP.
Co to jest xk6?

Doczytałem w mechanice. Brzmi zabójczo, dałeś przykład utraty 42 punktów żywotności w wyniku szarży. Wydaje się nie zbalansowane mechanicznie.

Co ciekawe, przy szarży kawalerii dodajesz połowę prędkości wierzchowca, a w zwykłej szarży pełną prędkość. W szarży kawalerii dodajesz +K6, a w szarży zwykłej +K10. W szarży kawalerii zmniejszasz pancerz o 2, a tutaj ignorujesz go całkiem.

Co do uniku przed szarża, to rozumiem, że skoro minotaur ma szybkość 5, a człowiek, na którego on szarżuje też ma szybkość 5, to unik jest udany przy rzucie 1-8 (5+ mod 3, ze względu na szybkość minotaura 8-5), tak?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 28-06-2020 o 11:14.
Gladin jest offline