Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2020, 12:35   #533
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Chodziło Ci może o wysforowanie się, nie wyforsowanie?
- Tak. Literówka.


Cytat:
Ataków nadal nie mogę rozwinąć?
- Nie. Gladin nie toczył żadnych walk od ostatniego rozwinięcia.



Cytat:
Co by się stało mechanicznie, gdyby Tladin zaszarżował na minotaura i się zderzyli?
Bo masz sekcją szarża kawalerii vs szarża kawalerii (przy okazji, nie pojawia się ten rozdział na spisie treści (tym w treści dokumentu, nie tym z boku)). Rzuca się na WW i ten, kto ma lepszy wynik, atakuje pierwszy. Jeden raz na WW czy tyle, ile ma się ataków? Jakie mody mają wpływ na ten rzut?
- Wtedy się rozlicza najpierw impact hity minotaura a potem zwykłą walkę.

- W zwykłej walce kolejność ma minimalne znaczenie bo ubytek ZYW liczy się na początek nowej tury. Przepisuje się aktualną ŻYW z kolumny AH do kolumny B. Optycznie muszą być wpisane jedne wiersze pod drugimi ale są traktowane jak jednocześna akcja. Może zaistnieć nawet sytuacja gdy "zabity" zada ranę temu co go zabił. Czyli gdy Wojownik A będzie w wyższych wierszach i wyjdzie, że zabije Wojownika B. Ale, że rany i wszelkie efekty ran, łącznie z KIA, liczy się na koniec tury to Wojownik B dalej może wykonać swoje ataki w tej samej turze. I ginie dopiero z początkiem nowej tury jak zostanie przepisana aktualna wartość ŻYW w której jest KIA.

- Dopisałem szarżę vs szarżę do spisu treści. Ale nie wiem czemu się powołujesz na ten punkt. Ani Tladin ani minotaur nie są kawalerią.




Cytat:
Doczytałem w mechanice. Brzmi zabójczo, dałeś przykład utraty 42 punktów żywotności w wyniku szarży. Wydaje się nie zbalansowane mechanicznie.
- Tak to mniej więcej wygląda w bitewniaku te impact hits. Tam co prawda walczą całe oddziały więc i celem takich ataków są całe oddziały. W przeliczeniu na cały oddział efekt nie jest aż tak zabójczy. Przykładowe 42 ZYW to w przeliczeniu na standardowego soldata imperium po 12 ZYW daje ok 4 KIA. Przy oddziale na 10, 20, 20 szt to nie jest aż tak dużo i tak to też wyglądało podczas kalkengradzkiej bitwy jak celem ataku minotaurów były Furie i Gwardziści albo Nucci jak byli atakowani przez rydwan.




Cytat:
Co ciekawe, przy szarży kawalerii dodajesz połowę prędkości wierzchowca, a w zwykłej szarży pełną prędkość. W szarży kawalerii dodajesz +K6, a w szarży zwykłej +K10. W szarży kawalerii zmniejszasz pancerz o 2, a tutaj ignorujesz go całkiem.

- Przy szarży kawaleryjskiej liczy się dmg w zależności od tego czym kawalerzysta atakuje.

- Br.ręczna = SIŁ kawalerzysty + 1/2 SZY wierzchowca +k6.

- Lanca = SIŁ kawalerzysty + SZY wierzchowca +k6. OP celu -2.

- Kopia = SIŁ kawalerzysty + SIŁ + SZY wierzchowca +k10. OP celu -5.


- W przypadku impact hitów traktuję takie uderzenie podobnie jak upadek z dużej wysokości gdzie też pomija się OP. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to podczas bitwy kalkengradzkiej też nie liczyłem OP przy takich atakach.




Cytat:
Co do uniku przed szarża, to rozumiem, że skoro minotaur ma szybkość 5, a człowiek, na którego on szarżuje też ma szybkość 5, to unik jest udany przy rzucie 1-8 (5+ mod 3, ze względu na szybkość minotaura 8-5), tak?

- Tu daję tabelkę na różnice różnych SZY przy tym unikaniu szarży.

- SZY 8 vs 5 = 1-5
- SZY 7 vs 5 = 1-6
- SZY 6 vs 5 = 1-7
- SZY 5 vs 5 = 1-8

- Szy 8 vs 4 = 1-4
- SZy 7 vs 4 = 1-5
- SZY 6 vs 4 = 1-6
- SZY 5 vs 4 = 1-7

- SZY 8 vs 3 = 1-3
- SZY 7 vs 3 = 1-4
- SZY 6 vs 3 = 1-5
- SZY 5 vs 3 = 1-6

- SZY 8 vs 2 = 1-2
- SZY 7 vs 2 = 1-3
- SZY 6 vs 2 = 1-4
- SZY 5 vs 2 = 1-5



- Generalnie minotaur, jak wiekszość podobnych wielkością ma SZY 6. Ale akurat ten minotaur jest spowolniony przez teren tak samo jak reszta (-1 SZY).
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline