Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2020, 13:23   #535
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Patrzę na kawalerię, bo w opisie mechaniki szarży zwykłej często odwołujesz się do szarży kawaleryjskiej.
- Ale w obecnej walce nie ma kawalerii po żadnej ze stron. Więc niezbyt jest po co sięgać po przepisy dotyczące kawalerii.


Cytat:
Nadal nie odpisałeś, co w wyniku szarży Tladina i równoczesnej szarży Minotaura. Z mechaniki wynika, że rzuca się na WW i decyduje, kto atakuje pierwszy.
- Odpisałem Najpierw są impact hity minotaura. A potem zwykła walka.

- A przepis o tych WW to zdaje się dotyczy starcia dwóch kawalerzystów. A w tej walce nie ma żadnego kawalerzysty.



Cytat:
Dalej moim zdaniem jest niespójność szarży kawaleryjskiej i minotaura. Bo gdyby minotaur szarżował na kawalerię z bronią ręczną, to szarża minotaura byłaby szybkość+siła+K10, a kawalerzysty szybkość/2+siła+K6. Moim zdaniem dysproporcja.
- Gdyby doszło do starcia minotaur vs kawaleria to byłoby:

1- impact hity minotaura.
2- zwykła walka. Czyli zwykłe ataki minotaura i szarża kawalerii.
3- kolejne tury. Zwykłe ataki minotaura i zwykłe ataki kawalerii.


- Minotaur nie wykonuje szarży kawaleryjskiej. Ma impact hity z uderzenia rozstrzygane przed resztą walki. Potem już walczy normalnie, nawet w pierwszej turze walki walczy normalnie. Nie wykonuje szarży kawalerysjkiej. Nawet jesli do liczenia impact hitów liczy się podobny wzór jak przy szarży kawaleryjskiej.


Cytat:
Co do rozwinięcia ataku, to nie rozumiem, co masz na myśli pisząc, że Tladin nie walczył od ostatniego razu. Od wiersza 748 w mechanice mechy widzę, że używa 2 ataków.
- Ale wiersz 748 to jeszcze bitwa kalkengardzka. Tladin rozwinął sobie po bitwie staty, w tym Ataki no i od tamtej pory ich nie używał i kulania na to nie było.



Cytat:
Co do bitewniaka i walki całego oddziału. Ale te 42 obrażenia to zadaje cały oddział jak rozumiem, a nie jeden żołnierz. Czyli 42 obrażenia dzielą się powiedzmy na 20 osób, czyli pojedyncza zadaje jakieś 2 obrażenia.
- W bitewniaku impact hity mają duże stwory albo machiny wojenne. Np. rydwany, ogry, minotaury itd. Takie stworzenia zwykle występują albo na solo albo na pojedyncze sztuki. Zresztą nawet pojedyncza sztuka (figurka) ma ten skill i jeśli ma okazję zaatakować w ten sposób to tak się to liczy. Na stole wygląda to tak, że 1, 2, 3 stwory/machiny atakuje coś innego np. oddział piechoty liczący 20, 30, 40 standardowych figurek. I zwykle zadaje k6 obrażeń z Siłą własną czy 1+k6 obrażeń z Siłą własną itd. A potem rozstrzyga się resztę walki. Standardowe figurki piechoty zwykle mają 1 HP. Więc jak od impact hitów zginie 2-4 HP to zwykle zdejmuje się 2-4 figurki. Nie kojarzę by jakaś "drobnica" w stylu standardowej kawalerii czy piechoty miała impact hity. Więc na mój gust to te proporcje są zachowane z bitewniaka. Pojedynczy model piechoty czy nawet kilka też mógłby zostać "załatwiony" jedynie przez same impact hity zanim by się policzyło resztę właściwej walki. Te 30-50 obrażeń od impact hitów jest jak najbardziej do łyknięcia dla całego oddziału co sumarycznie liczy np. 20x12=240 HP.


Cytat:
Szybkość mogę rozwinąć?
- Tak. Raz na grę można rozwinąć SZY.



- Edyciłem tabelkę na uniki od szarży w doc. Przyznam, że projektowałem ją z myślą o unikach przed kawalerią a nie unikach w ogóle przed każdą szarżą.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline