Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2020, 21:28   #166
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
30 Martius 816.M41, BÅ‚ysk Cieni

Czterej niepozorni mężczyźni i jedna nie wyróżniająca się z tłumu kobieta odwiedzili apartamenty seneszala niezależnie od siebie, w odstępach czasu gwarantujących, że nie wpadną na pozostałych w przedpokojach. Wszyscy zadbali o stroje utrudniające ich rozpoznanie i otrzymawszy precyzyjne zestawy instrukcji natychmiast powrócili na właściwe swoim funkcjom podpokłady, gdzie żyli i pracowali na co dzień. Barca pewien był, że w przeciągu kilku godzin cała piątka znajdzie się na stacji szukając wskazanego przez niego tropu.

Kiedy Christo został sam w gabinecie, Dalia dołączyła do niego z butelką amasecu i dwiema kryształowymi karafkami.

- Twoje wrażenia po wizycie w pałacu? - zapytała siadając na krawędzi biurka, krzyżując nogi na podłokietniku fotela seneszala i otwierając butelkę - Aspyce to wyrafinowana intrygantka, ale nie mam dość informacji, żeby dostrzec trybiki ukryte w trybach.

- Oczywistym jest, że coś knuje - skinął głową Christo przyjmując z rąk towarzyszki napełnioną amasecem karafkę - Jej intryga może się ograniczać do poszczucia na siebie Coraxów i Rochy, ale nie wykluczam głębszych motywów. Musimy pozostać czujni.

- Nie wątpię - Dalia uniosła naczynie do ust, ale cofnęła je nie zanurzając warg w alkoholu - Sama bym to zaleciła, gdybyś spytał mnie o radę. Mógłbyś częściej pytać mnie o radę.

Barca bezbłędnie rozpoznał ukryte przesłanie bijące ze słów zauszniczki, ale odczekał chwilę, zanim przeniósł pytające spojrzenie na jej poważną twarz.

- Twoja propozycja sprzęgu mentalnego z Bellittą mnie zaskoczyła - przyznała Dalia - O ile mi wiadomo, nie posiadasz specjalistycznej wiedzy na temat telepatii praktycznej. Nie wiem, czy otwieranie przed nią umysłu było dobrym pomysłem…

- Twoja uroda ewidentnie idzie w parze z zuchwałością - oznajmił z leciutką przyganą Christo - Wiem, że to doświadczona telepatka. I wiem, że przejawia w stosunku do mnie od jakiegoś czasu podejrzliwą nieufność. Nie miałem zamiaru się przed nią odsłonić.

- Twój entuzjazm w kanonierce wydawał się sugerować coś zupełnie innego - powiedziała Dalia krzywiąc kąciki ust w ledwie dostrzegalnym uśmiechu - Zasłona dymna?

- Wszyscy mamy jakieś tajemnice i mało kto chce się nimi dzielić - Christo wzruszył ramionami, po czym upił łyczek koniaku - Szanuję ich respekt dla moich kompetencji, to wyraz poważania. Szanuję też ich przewidywalność, bo ułatwia mi pracę. Okazałem entuzjazm dla propozycji Mistrzyni Chóru licząc na to, że w trosce o swoje tajemnice reszta postara się mnie z tego połączenia natychmiast wykluczyć. Resztę znasz.

- Co zrobimy teraz?

- Czekamy na raporty szpiegów. Realizuj w międzyczasie te wytyczne, które otrzymałaś ode mnie wcześniej.




Postanowiłem wykonać dwa rzuty na cechę Inquiry seneszala (nie na darmo wydałem pedeki na podniesienie Fellowshipu seneszala do 53). Pierwszy rzut na pozyskanie informacji o Grace, drugi na rozpoznanie postaci kapitana Rochy. Cała operacja oparta jest na Inquiry Barcy, ale w praktyce zadanie to realizują wybrani przez jego szpiedzy.

Analiza wyników: trzy sukcesy na pozyskanie informacji o Grace (szczegóły w trakcie odprawy) oraz kompletne fiasko w kwestii Henrique Rochy (pan Dumy Sameteru musi być faktycznie nieznany w Ekspansji).
 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 03-07-2020 o 21:31.
Ketharian jest offline