Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2020, 21:48   #22
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Nadal hiperbolizujesz to, że zwróciłem uwagę na fakt, iż człowiek ma dwie ręce. To nie jest to samo co wyliczanie parametrów jakie buty mają formę, kształt, materiał i inne atuty. Najwyraźniej ten "realizm" ma całkiem sporo fanów, skoro w bardzo dużej ilości gier RPG występuje limit dotyczący tego ile i jakiej broni postać może mieć na sobie. Np. nie można mieć dwóch broni dwuręcznych itp. To jest zupełnie zdrowy rozsądek, a nie wyliczenia z kosmosu.

Trochę konsekwencji. Bo z jednej strony proponujesz w systemie różne bardzo szczegółowe rzeczy (typu ceny różnych produktów), a nagle jak ja zwracam uwagę, że to dość dziwne, aby jeden żołnierz miał i łuk, i włócznię, to to już jest rocket science, turborealizm, niszczenie przyjemności z gry? No bez jaj. Nie możesz selektywnie wybierać co jest "turborealizmem", a co nie, zależnie od wygody.

Ja lubię jak ogranicza mnie świat przedstawiony, a nie opcja że nagle każdy pomysł przechodzi. Co będzie następne? Halabarda + kusza? "Bo to fantasy"? Sorry, ale z opisu sesji wywnioskowałem, że to będzie rozgrywka na myślenie. A już na starcie tworzysz formację, która spełnia obie role. Dać im konie i mogą też robić za jazdę szokową i konnych łuczników.
 
Bardiel jest offline