Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2007, 07:58   #257
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
de Fou, nie każdy bodziec odbierany przez naszą skórę to ból. Ukłucie komara czujesz, ale cię nie boli, zadrapanie czujesz, ale cię nie boli, otarcie czujesz, ale cię nie boli.
Przeczytałeś w ogóle fragment podręcznika który wkleiłam? Widzę, że nie, albo nie chciało ci się tłumaczyć. Tam jest napisane, że "Śmiertelne rany są zadawane po to by powodować nagle i ciężkie rany. W wypadku ludzi leczenie takich ran zabiera bardzo dużo czasu i zazwyczaj wymaga interwencji medycznej by była jakakolwiek szansa na wyzdrowienie. Dla dobrze odżywionego wampira rany od noży, postrzały etc są po prostu irytujące."

Wybacz więc de Fou, ale jeśli rozmawiamy o WoDzie to nie jestem w stanie przyjąć wersji, że wampiry czują ból tak jak ludzie i w tej sprawie przekona mnie jedynie kontrargument z podręcznika.

Jeśli zaś mówimy o autorskiej wizji Miry, to przejdę nad tym do porządku dziennego i moja postać będzie odczuwała jak człowiek, który co prawda niemożne mieć dolegliwości związanych z wątrobą, ale rany bolą go niemiłosiernie.

Rozgraniczmy te dwie rzeczy, bo widzę, że niektórzy gubią się pomiędzy dyskusją o elementach systemu a kłótnią.
 
Wernachien jest offline