Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2007, 08:50   #258
Francois de Fou
 
Reputacja: 1 Francois de Fou ma wyłączoną reputację
Wern, dokładnie przeczytałem i przetłumaczyłęm podany przez ciebie cytat. I to chyba ty niedokładnie przeczytałąś mojego posta. Rany są irytujące. OK, ale co czyni je irytującymi? To jest pytanie. Dla mnie osobiście, jako człowieka, nie jest irytująca rana po rozcięciu sobie palca, ale piekący ból, który temu rozcięciu towarzyszy. I w moim mniemaniu tak samo mają wampiry. Ból nie jest dla nich groźny, ale jest irytujący. I nie mówie tu o bólu wątroby czy coś, tylko o bólu jaki sięodczówa przy zadanej ranie. Wampiry przecież nie chorują, więc ból brzucha itp dla nich nie istnieje, ale naprawdę, rozcięty brzuch, przebita klatka piersiowa.... no jasne pobiegam, po skacze, jeszcze podrążę tę ranę i zacznęsiębawić flakami niczym spaghetti, ale nic nie poczuję... to będzie dla mnie tylko irytujące Pytanie, co w tym irytującego, skoro nic nie czuję?

Poza tym, w podanym przez ciebie fragmencie nie ma słowa na temat bólu, czyli naciągasz trochę to jak ten fragment rozumiesz, by pasował teorii. Zrobię więc to samo z innym fragmentem

Cytat:
Uwaga! Doradzamy czytelnikom rozwagę. Tematyka i problematyka stanowiące materię niniejszej gry mogą wydać się niektórym niepokojące. Choć nie zamierzaliśmy nikogo obrażać, to posługiwanie się wampirem jako metaforą i formą dla narracji może być mylnie zinterpretowane. Dla jasności –wampirów nie ma. Można najwyżej powiedzieć, że istnieją o tyle, o ile poznajemy dzięki nim nasze ludzkie słabości oraz kruchość i cudowność tego, co nazywamy życiem.
Jest to adnotacja znajdująca się na początku podręcznika "Wampir: Mroczne wieki". Mówi ona tyle, że wampiry, w postaci których wcielają się gracze symbolizują ludzi, a sama gra służy nie tyle przyjemności, ile odkryciu pewnych ukrytych prawd o człowieku. No cóż, często źródłem poznania jest ból, więc kainici muszą go odczówać, aby móc wypełnić swą rolę symbolu umożliwiającego "poznanie"
 
__________________
Tańcząc jak tobie zagrają, spraw by grali to co chcesz tańczyć...

Ostatnio edytowane przez Francois de Fou : 17-08-2007 o 09:06.
Francois de Fou jest offline