Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2020, 00:23   #4
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Wydaje się to skomplikowane, nie wiem czy w praktyce da się komfortowo używać. Może się okazać, że tura trwa bardzo długo.
Też się tego obawiam.


Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Rozdzieliłbym też cechy i umiejętności. Zręczność i technika walki niekoniecznie muszą iść ze sobą w parze.
Uprościłem to, żeby nie wprowadzać kolejnej komplikacji.


Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Nie wiem czy aż takie dokładne opisanie broni i pancerzy jest konieczne, może bardziej zgrubnie. Zamiast procentowo zmniejsz skale do 1-10. Mniej liczenia będzie. Albo daj opisowe atuty w stylu, zakrzywione ostrze, tępy, ciężki, powolny itp.
Jak możesz to rozwiń proszę na konkretnym przykładzie zamianę na skalę, bo nie wiem czy dobrze rozumiem.
Co do opisowych atutów... To ciężko byłoby je przełożyć na liczby.


Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
Jestem zaskoczony tym, że super realistyczny system nie przewiduje giermka przy noszeniu broni ani nie wspomina o zasadach walki dwiema brońmi. To drugie ma nawet DnD.
Trochę niepotrzebna szydera z tym super realistycznym. :P Ciężko jest przewidzieć wszystko.
Używanie dwóch broni jest zaznaczone jako "w przygotowaniu". Po prostu chcę potestować uboższą wersję, zanim to dodam.


Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
Poza tym sporo spoczywa na barkach MG, co grozi pojawieniem się broni zawsze dobrych, jak nie trafi w balans.
Możesz rozwinąć, bo nie bardzo rozumiem?


Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
I masz coś do noży, bo dałeś je jako przykład najgorszej możliwej jakości do chyba każdej cechy. <Pytanie retoryczne to było, rzecz jasna>
Uwielbiam noże.
Ale cóż poradzić, jeśli chcę zaprezentować broń o małym zasięgu lub wadze, to przychodzą mi do głowy jako pierwsze. :P
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem