Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2020, 12:01   #73
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
7 (?) marca 2050, w ogrodzie Tylera

Hector zdjął z ramienia karabin, odłożył go bardzo powolnym ruchem na zmurszałą beczkę służącą gospodarzowi za kompostownik. Nie wiedział, czy pani Tyler obserwowała go zza futryny któregoś z okien, ale pomny prośby mężczyzny, nie zamierzał jej niepotrzebnie denerwować.

- Muszę się do czegoś przyznać - powiedział po krótkiej chwili milczenia - Nie byłem z tobą do końca szczery w pierwszej rozmowie, bo nie wiedziałem, na ile mogę ci zaufać.

Pracujący nad grządką Tyler odwrócił w stronę montera głowę, w oczywisty sposób zaintrygowany jego słowami.

- Nie bez powodu pytałem o grzyby - Latynos uniósł dłonie w przepraszającym geście - Tak naprawdę to one są powodem mojej obecności w okolicy. Badam pewne… incydenty. W ostatnim czasie jest coraz więcej napaści z ich strony i bardzo często ataki te poprzedza silna mgła. Taka jak dzisiaj. Obaj jesteśmy zdania, że jest w niej coś dziwnego.

Garcia oderwał spojrzenie od Tylera, podniósł głowę w górę próbując przebić wzrokiem gęsty mleczny całun wiszący nad Caligine.

- Mam złe przeczucie - dodał ściszonym teatralnie głosem - Jeśli mutanci są w okolicy, taka anomalia stwarza im idealne warunki do napaści. Chciałbym, abyś ostrzegł swoich sąsiadów. Istnieje spore ryzyko, że w nocy stanie się coś złego. Być może się mylę, ale jeśli nie, nie chcę mieć na sumieniu niewinnych ludzi.


Jeśli Tyler przejmie się słowami Garcii, liczę na zwołanie wszystkich mieszkańców w jedno miejsce, gdzie Hector będzie mógł raz jeszcze wygłosić swoje ostrzeżenie. Jeśli Latynosa oleje, będę się zastanawiał, co dalej.


 
Ketharian jest offline