Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2020, 12:36   #182
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
241.830.M41, sekcja Magenta 85 w Trójrożcu

W pokoju odpraw był ktoś Graigowi dotąd nieznany: mężczyzna w ciemnym stroju, dobrze po sześćdziesiątce, choć wciąż sprawiający wrażenie żwawego. Sposób, w jaki reszta akolitów na niego spoglądała sugerował, że obcemu przynależał się szacunek, chociaż Fenoff nie wiedział jeszcze, na jakiej właściwie podstawie.

- Jestem śledczy Flavion, pokorny sługa lady Stane - Przynoszę wieści od mojej pani dla uszu agenta Fenoffa.

Arbitrator kiwnął mężczyźnie zdawkowo głową, oszczędnym gestem dając do zrozumienia, że czeka na przekazanie informacji.

- Wywiadowcy pracujący dla lady Stane zidentyfikowali miejsce pobytu heretyka, który wymknął się wam wcześniej z rąk - oznajmił przybysz - To Xander Mandrigal. Funkcjonariusze Magistratum zlokalizowali go w motelu na zewnętrznej platformie Wieży Drusus na wysokości osiemdziesiątego szóstego poziomu, w obrębie wspólnoty klanowej odpowiedzialnej za konserwację układów wentylacyjnych Iglicy.

- Został zatrzymany? - Graig ponowił z nutką niecierpliwości swe wcześniejsze pytanie - Zostanie przewieziony do Trójrożca?

Flavion pokręcił przecząco głową budząc zrozumiałe, choć doskonale ukryte zdziwienie arbitratora.

- Lady Stane zadecydowała, że przywilej aresztowania tego człowieka przysługuje tobie, agencie Fenoff - śledczy wyciągnął dłoń i podał Graigowi niewielki zwitek papieru - Oto dokładna lokalizacja motelu. Na lądowisku czeka aerodyna gotowa do natychmiastowego startu. Heretyk Mandrigal pozostaje od dłuższego czasu wewnątrz obiektu, który najwyraźniej pełni rolę jego kryjówki, ale nie możemy zagwarantować, że w najbliższym czasie nie postanowi jej zmienić. Lady Stane podkreśliła, że oczekuje zatrzymania i dostarczenia heretyka do twierdzy żywego. Jego zwłoki niewiele nam powiedzą.

Fenoff poczuł delikatny dreszcz emocji na dźwięk słów wysłannika Stane. Po wielu godzinach intensywnej pracy dochodzeniowej łaskawość Boga-Imperatora w końcu przyniosła mu szansę na udział w terenowej akcji, za którą tak bardzo już tęsknił!

- Informacje o miejscu pobytu heretyka nie są jedynym powodem, dla którego tutaj przybyłem - Flavion uniósł znacząco rękę zatrzymując arbitratora w miejscu - Lady Stane jest zaniepokojona brakiem postępów w przesłuchaniach heretyka Bajera. Z jej polecenia mam zająć się zatrzymanym korzystając z niekonwencjonalnych technik przymusu. Zamierzam zająć się tym niezwłocznie. Kto mnie do niego zaprowadzi i będzie asystował w przesłuchaniu?


Dwie kwestie do rozpatrzenia. Po pierwsze, wiecie w końcu, gdzie znajduje się Mandrigal, trzeba go tylko aresztować. Po drugie, Flavion chce się jak najszybciej zająć Bajerem. BigPoppa, zdecyduj, kto bierze udział w akcji zatrzymania, a kto pomoże wysłannikowi Stane.


 
Ketharian jest offline