Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2020, 12:38   #183
Surelion
 
Surelion's Avatar
 
Reputacja: 1 Surelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputację
241.830.M41, sekcja Magenta 85 w Trójrożcu

Hansetus od chwili przybycia Flaviona słuchał konwersacji w pokornym milczeniu, ale w jego myślach kipiał prawdziwy kocioł emocji. Toczona pomiędzy nim i agentem Fenoffem rywalizacja zdawała się wchodzić na najwyższy poziom, w dodatku pod skrupulatnym okiem kogoś tak wpływowego jak lady Astrid Stane. Adept Muller nie posiadał co prawda doświadczenia w operacjach terenowych, a pistoletem posługiwał się znacznie gorzej od świetlnego pióra, lecz mimo to na samą myśl o własnoręcznym aresztowaniu Xandera Mandrigala czuł przyjemne ciarki niecodziennego podniecenia.

- Jeśli wolno mi wyrazić skromną opinię, czcigodny bracie Flavionie, chciałbym podjąć się zaszczytnego obowiązku aresztowania tego zbrodzienia - powiedział albinos prostując swe wątłe ciało i wypinając dumnie pierś - Agent Fenoff od samego początku przesłuchań Bajera wkładał w nie ogromną pracę i wysiłek. Gdyby nie cielesne słabości, zapewne w przeciągu ostatniej doby nawet na minutę nie opuściłby celi Ishmaela Bajera. Uważam, że odsunięcie go od współudziału w przesłuchaniach z udziałem technik niekonwencjonalnych byłoby niesprawiedliwym dyspektem.

Hansetus zerknął z ukosa na Graiga, ale bynajmniej jeszcze nie skończył przemowy.

- Jestem głęboko przeświadczony o tym, że aresztowanie heretyka Mandrigala będzie jedynie formalnością - adept ukłonił się ponownie przed Flavionem - Upraszam o zgodę na udzielenie mi tego zaszczytu.

Wysłannik lady Stane uniósł znacząco brwi, najwyraźniej zaskoczony odwagą młodego skryby. Spojrzenie jego stalowoszarych oczu pobiegło ku twarzy Graiga szukając w niej wyrazu aprobaty dla prośby bałoskórego agenta.
 
__________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom. " A. Einstein
Surelion jest offline