Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2020, 00:51   #858
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Sytuacja w obozie lekko się poprawiło a zabiegi Gustawa przyniosły zdawałoby się pożądany efekt.
Gustawa martwił przede wszystkim stan zdrowia Brocka. Lubił człowieka za honorowe podejście i źle mu było w głębi duszy, że Imperium tak go wykorzystali i oszukali i do tego sam się dołożył swego czasu.

Baron ochlapał się wodą by się ocucić i lepiej wyglądać a na spotkaniu z posłem słuchał uważnie, ale sprawiając wrażenie człowieka opanowanego.
- Czego chcę za przejście wasze przez moje umocnienia do Księstw Granicznych byście mogli łupy zdobyte na mych pobratymcach wydać na następne rajdy i pustoszenie kraju gdy największy wróg świata atakuje a Imperium i dla was stanowi realną barierę przed tym wrogiem nie biorącym jeńców a krwawą ofiarę?- Zaczął sierżant wpatrując się przenikliwie w posła.
- Przede wszystkim Wernickiego by spotkała go kara za ten najazd przed sądem Imperialnym. Reszta o ile najemnicy będą mieli możliwość. Poddać się i zabrać tylko swój żołd za góry bez zdobyczy lub wejść do służby Imperium by oczyścić swe imię i móc pracować na chleb w całym Starym Świecie a nie uciekając przed Imperialną zemstą. Ci co nie są najemnikami jak i ważniejsi dowódcy stawią się przede mną bym ocenił czy dać szansę jak najemnikom czy potraktować ja Wernickiego.- Mówił spokojnie by dać do zrozumienia, że nie jest jakimś fanatykiem co wytnie wszystkich w pień a chce uczciwości i raczej nie da by okazało się inaczej.
- Do tego nie przepuszczę wszystkich na raz a dziesiątkami w realnych odstępach byście mi niespodzianki nie zrobili po przejściu.- Dodał z podejrzliwym spojrzeniem.
- I na dowód mojej i waszej zgody i przychylności puścimy wpierw rannych wraz z opieką medyczną by trafili jak najszybciej w bezpieczniejsze miejsca.- Zaproponował wielkodusznie Gustaw.
- Jak Pan widzi takie warunki Panie Pośle?-
 
Hakon jest offline