Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2020, 16:04   #12
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację


Elf przez jakiś czas milczał wysłuchawszy słów Wolkena i spokojnie spoglądał na mury, wojskowy kordon wokół miasta i unoszący się nad Nuln dym.

- Wolkenie, nie wiemy, czy twoi przyjaciele jeszcze żyją, czy są zarażeni, lub czy jeszcze w Nuln. Każdy wciąż zdrowy mieszkaniec miasta robi teraz wszystko aby chronić siebie i bliskich, a więc albo szuka sposobu ucieczki, albo barykaduje się w domu. Modli się, aby zaraza oszczędziła, jedzenia wystarczyło, a plądrujący ominęli ich domostwo lub przyłącza się do tych, co walczą o żywność. Twoi przyjaciele, szukają sposobu na ucieczkę, jeżeli tam są. - pokiwał głową z przekonaniem. - I warto im pomóc. - dodał dobitnie jakby przekonał przede wszystkim sam siebie.

Przeniósł wzrok na albinosa.

- Pytałem o listy gończe, informacje o uciekinierach i nie dowiedziałem się niczego. Może udało im się zbiec niespostrzeżonymi, może wojsko w tajemnicy trzyma dane o pomyślnych próbach ucieczek. - rozłożył ręce. - Lecz, jeśli wierzyć w nieomylność przepowiedni, to oni żyją, są zdrowi w Nuln i planują, bo czyż inny wariant nie czyniłby twojej i mojej misji chybioną wizją naszego astronoma? - wzruszył ramionami. - Gwiazdy prawdy więcej mówią od języków.

Usiadł na pniaku przy ich namiocie i zaczął czyścić miecz.

- Nie pojmuję jeszcze Wolkenie, co bycie z Tilei ma wspólnego z omijaniem przepisów kwarantanny. Odwracać się plecami od tego jednak jest za wcześnie, gdyż może to okazać się skutecznym sposobem. Przeto proponuję, byśmy tych podsłuchanych cywilów obserwowali i śledzili. Jeżeli nie zaprowadzą nas do Cwanego z Południa, lub nie odkryjemy ich sposobu, to rozmówimy się z nimi i przekonująco skłonimy, aby tą wiedzą z tobą i ze mną podzielili się. Wtedy podejmiemy decyzję, czy to robaczywa kupa łajna, czy gra warta o świecznik.


 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline