Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2020, 01:27   #19
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Jak to wampir, wygląda bardzo ciekawie Czytałem na fragmenty piątą edycję i bardzo mi się podobała. Nawet poprowadziłem w niej trochę PBFa, choć solówkę, więc na nieco luźniejszych zasadach. Sam również zgłosiłbym się, ale już od tygodni do 19. września mam ekstremalnie zajęte całe życie, tak od rana do nocy. Nie mam kompletnie czasu :/ Więc jeśli rekrutacja byłaby do końca września, to na pewno bym na nią zerknął.

Zastanawia mnie tylko jeden fragment. O ile dobrze zrozumiałem, postacie budzą się z letargu, ale są one na bardzo początkowym poziomie. I przypomniała mi się od razu moja pierwsza postać ever na tym forum i w ogóle w świecie rpgów. To była Toreadorka (jedyna postać kobieca, jaką kiedykolwiek grałem w sumie), która w historii postaci miała wspaniałe przygody, potem zapadła w letarg, ale po przebudzeniu tak właściwie to nic nie umiała (bo to była postać początkowa zgodnie z wymogami rekrutacji). No i powstał pewien dysonans.

I tak się zastanawiam, czy to się nieco z sobą nie kłóci, że wampir istniejący już od jakiegoś wieku (nawet pomimo letargu) jest na tym samym poziomie, co dopiero przemieniony Spokrewniony. Pod każdym możliwym względem - psychicznym, umiejętności społecznych, fizycznym, Dyscyplin i tym podobne. Rozumiem, że to jest część tego scenariusza, ale mimo wszystko zwróciłem na to uwagę z powodu własnych wspomnień związanych z podobną sytuacją. Więc możliwe, że to tylko z mojego punktu widzenia, ale czy taka postać nie powinna przed letargiem być w stanie nabyć nieco doświadczenia (czy też punktów doświadczenia, mówiąc od bardziej mechanicznej strony).
Jakby co, to kompletnie nie jestem powergamingowym graczem i nie stąd wychodzi ten post
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 25-08-2020 o 01:29.
Ombrose jest offline