Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2020, 02:17   #24
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Aww, przywołanie Heleny... mnóstwo wspomnień... Dobrze, że nie wspomniałeś o Francoisie Villonie, bo ta przypadkowa kumulacja moich ulubionych NPCów pewnie kompletnie by mnie osłabiła. Mega potężnym laserem nostalgii :<
Poza tym twoje słowa co do niedokrwionego mózgu kompletnie mnie przekonały. Zresztą grane przeze mnie postacie ciągle zachowują się, jak gdyby totalnie miały problemy z ukrwieniem mózgu, więc wszystko się zgadza. I nie mam tu na myśli jedynie postaci wampirów.

Ogólnie jestem coraz bardziej przekonany, bo od naprawdę długiego czasu miałem wielki GŁÓD grania postacią z amnezją, która dowiaduje się czegoś na temat swojej przeszłości w trakcie sesji. Nawet napisałem rekrutację z tym motywem, ale nigdy nie opublikowałem jej z powodu chronicznego braku czasu. Dynamiczne zyskiwanie PD w trakcie sesji bardzo mi się podoba, bo to też taki naturalny stymulant, żeby dalej grać. Którego brakuje chyba większej ilości sesji forumowych, choć z drugiej strony żadnych badań nie prowadziłem i obecnie orientuję się dużo mniej co do forumowych trendów niż jeszcze kilka lat temu.

Ale zdaje mi się, że powstaje w tych okolicznościach kolejna zagwozdka.
Jeżeli masz przyszykowaną historię postaci, na którą gracz nie ma wpływu, to ta historia determinuje umiejętności, Dyscypliny, zdolności, atrybuty itd. postaci. Jeżeli po prostu odda się PD graczowi do rozdysponowania w związku z odzyskanymi wspomnieniami, to istnieje ryzyko niewłaściwego jego przydzielenia. Mam na myśli sytuację, w której (dajmy na to lekarz) po odzyskaniu wspomnienia o szczególnie pociesznej operacji otrzyma PD i wyda je (dajmy na to) na umiejętność posługiwania się bronią palną. Czego według historii postaci nie powinien umieć, ale w tej chwili w sesji byłoby to potrzebne graczowi, a że ma PD, no to wyda. I w tym momencie nie możemy mu tego zabronić, bo nie mamy żadnego legislacyjnie uchwalonego obostrzenia!!!!!!!!!111ooneeone

Reasumując, nie wahaj się ograniczać i dyscyplinować graczy, jeśli będą wydawać PD niezgodnie z postacią, nawet jeśli w pełni będziesz znał ją tylko ty Choć też nie wiem, czy nie miałoby więcej sensu, gdybyś to sam wybierał, która postać dostaje jakiego buffa i informował o tym potem w komentarzach.
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 26-08-2020 o 02:36.
Ombrose jest offline