Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2007, 21:56   #108
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Mariusz Leszczyński

- Jeśli Waszmość za sławą gonisz to bez znaczenia jest dla celu tego osiągnięcia kto źródłem tej wyprawy. Jeśli znasz sytuację Polski w konflikt zbrojny z Rosją wciągniętą to i sam dla dobra Rzeczpospolitej nie będziesz szukał potwierdzenia źródła tej wyprawy, aby Turkom nie doszło do uszu coś niepokojącego bądź mylnego zgoła...

Napełnił i podniósł 2 kielichy z czego jeden podał Piotrowi.

Na mój honor jednak zaklinam się, że wyprawa ta ma dobre dla Rzeczypospolitej znaczenie i każda szabla mile widziana w wyprawie tej będzie.

Po czym do dna wypił uśmiechając się do gościa.

- Poznać jeszcze musisz mego przyjaciela i prawą rękę tej wyprawy Wladimira.Jesteśmy właściwie już gotowi do drogi, myślę co by z rana się już wyprawiać, a dziś wieczór zapoznać się możemy bliżej i dowiedzieć wzajemnie czegoś o sobie. Dobrze by było abyś i innych oficjerów w tej wyprawie poznał, wiedział kto kim dowodzi, aby chaosu w bitwie nie było.
Ponieważ armia moja już dosyć zgrana najlepiej będzie i tu się Waszmość pewnie ze mną zgodzisz, że pozostanie tak jak było przed Twoim przyjazdem a Ty sam nad drużyną swoją nadzór i dowodzenie sprawować będziesz nad Waszmościem w tej wyprawie jeno ja. Wszelkie dalsze pytania i wątpliwości rozwieję wieczorem gdy już oficerowie zebrani będą, Krasun wszystkim nam naświetli jak dalsza podróż czajkami wyglądać będzie i ostatnie przygotowania poczynić będzie można.


- I jeszcze jedno Panie Piotrze, listę żołnierzy poczynić kazałem co by na piśmie mieć każdego kto na tej wyprawie wsławić się może. Tyczy to też zdrajców, co by ich później po próźnicy nie szukać, choć jeno Tobie Waszmość to mówię.Prosił bym jednak co by i Waszmość listę imion i nazwisk żołnierzy których wziąłeś ze sobą mi przedstawił.
Nie dla pieniędzy jedziesz i szczyci się to, lecz wiedz, że w miarę sukcesów wyprawy nagrodzony wraz z drużyną zostaniesz. Mało nas takich którzy to za pieniądzem nie gonią, ale łupy z wyprawy takiej zawsze miłą dla oka nagrodą być mogą.
 
Eliasz jest offline