Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-09-2004, 07:41   #14
ant_z
 
Reputacja: 1 ant_z ma wyłączoną reputację
hm... to teraz ja dorzucam swoje 5groszy:
3 cechy to Moc, Dusza i Karma.
Moc odpowiada za wiekszośc współczynników bo wedle mojego pojecia tego swiata zmarła dusza nie może byc zreczna albo zwinna... może miec tylko jakąś specjalną moc która ja wyróżnia na punkcie szybkości. Takie jest moje podejscie, ze Moc bedzie odpowiadac za wpływ jaki może dusza wywrzec na swój świat, dusza to coś w rodzaju żywotności, jak wytrzymała jest "matryca" duszy, a karma to wsp. charakteryzujący po której stronie jest dana postac: czy bliżej jej do zbawienia czy potepienia, oczywiscie z tego beda wynikac różne ograniczenia jak wybór mocy (piekielnik raczej nie bedzie mógł kogoś błogosławic)
jeszcze jedno: ponieważ dusze nie sa z krwi i kosci to nie beda sie bic na piesci itp, chyba że beda posiadały moc która sprawi że udeżenie piescia w jakiś sposób bedzie wpływac na dusze innej postaci. np.: Boska Piesc czy cos takiego, generalnie uważam że należy zrobic cos co bedzie polegało na używaniu pewnych mocy i atrybutów niz uzywanie cech takich jak siła zwinnosc a nawet inteligencja i charyzma które przecież sa cechami cielesnymi. Dusze przecież nie mają mózgów i IQ wiec za poczynania duszy bedzie w pełni odpowiedzialny gracz. nie bedzie tego paradoksu jakim jest rozbieżnośc miedzy inteligencja gracza a inteligencja postaci.
co moga dusze robic w nekropolis: otóz moga sie starac o odkupienie pomagajac innym lub tempiac sługi zla. Moga tez zwyczajnie chowac sie lub zaszywac w kamienicach. a przede wszystkim beda walczyc o przetrwanie... nie bedzie lekko... to jest czyściec...to bedzie w pewnym sensie dramat antyczny: z jednej strony pragnienie odkupienia z drugiej mordercza walka z innymi... czy postac bedzie używac pewnych mocy które beda umożliwiały przetrwanie? tak? ale jest haczyk: otóz niektóre moce są z natury złe wiec beda oddalac od zbawienia!
 
__________________
jeśli masz swój świat to jesteś marzycielem
jeśli tworzysz do niego zasady to jesteś Bogiem
jeśli zapraszasz tam innych ludzi to jesteś Mistrzem Gry
ant_z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem