Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2020, 15:38   #81
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Ja się zastanawiam czy nie zgłosić się starszym dżentelmenem szlachcicem - bardem który jest dobry w socjalach, ale ze względu na pochodzenie z rodu o tradycjach militarnych w walce też umie sobie poradzić.

Wyruszyłby z Daggerford, gdyż kupiec, któremu porwano córkę, jest jego bliskim przyjacielem. Córka szlachcica córka zdradliwa Belladonna ma już dosyć starego owdowiałego ojca i namówiła go, aby ruszył ratować jej "bliską przyjaciółkę " której tak naprawdę nie cierpi, w nadziej, że stary ojciec nie wróci a ona, będzie mogła dysponować rodowym majątkiem.

Ale mam pytania:

1. Czy lekka znajomość przygody będzie stanowiła przeszkodę? Nie jest tak, że znam Podek na pamięć po prostu obejrzałem sobie Lets Playa z opisami przygód jednej drużyny, ale sporo tam było homebrew a zresztą Klątwa ma to do siebie, że jest tam dużo losowości wpisanych w samą sesję. Ja potrafię oddzielić wiedzę postaci od własnej i nie lubię metagry.

2. Jak się zapatrujesz na użycie atutu Noble Scion ? Bo myślę o chaotycznie dobrym szlachcicu, który uważa, że szlachectwo zobowiązuje a każda osoba szlachetnie urodzona, powinna bronić maluczkich i stanowić dla nich wzór cnót.

3. Jak byś się odniósł do możliwości posiadania commonera jako sługi przez postać ? Myślałem albo o mlecznym bracie z pospólstwa, z którym się BG wychował albo jakimś chłopie, który uratował postaci życie podczas wojny w zamian za co wziąłby, go po wojnie na osobistego sługę i pomocnika. Coś takiego jak w "Kubuś Fatalista i Jego Pan" Denisa Diderota.

Miałoby to potencjał fabularny, bo w horrorze złe siły z pewnością wykorzystałby tę słabość i przywiązanie BG przeciwko niemu. Mechanicznie można by coś pokombinować z tej tabelki https://www.d20pfsrd.com/equipmenT/g...#TOC-Hirelings
 
Brilchan jest offline