Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2020, 11:41   #635
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Klejnot Nilu Zobacz post
Przerzuć ten drugi rzut na atak u Hansa, tak zeby trafił najlepiej :P
Co do Furii Ulryka na bron dystansowa... Well, thats a tricky one!
Podrecznik nie precyzuje, czy wolno stosowac Furie czy nie. W oryginale (w polskim tlumaczeniu niby tez) jest wyraznie napisane o "ciosach" postaci. Roleplayowo mozna uznac ze Ulryk brzydzi sie bronia dystansowa.
Z drugiej strony podrecznik tez nie precyzuje ze nie mozna, a furie w takim wypadku zawsze mozna wytlumaczyc jako wyjatkowo celny strzal (headshot ).
Przejrzałem różne argumenty za takim czy innym podejściem do tej zasady (i na tutejszym forum i poza nim) i doszedłem do wniosku, że Furia Ulryka działa w przypadku każdego rodzaju ataku, więc również w odniesieniu do Saxy i jej łuku. Tym samym wykonałem ponowny test ataku wyrzucając niestety 99. Ten akurat strzał nie okazał się aż tak fartowny jakbyśmy sobie tego życzyli, ale może kolejny będzie lepszy (o ile ogr przetrwa lawinę ciosów naszych drużynowych rębajłów).

Co do prośby Klejnotu - mówiąc szczerze, zgubiłem się niestety w rejestrze zużytych PŚ, ale uznam prawo do interpretowania wątpliwości na korzyść gracza. Rzuciłem 1k100 uzyskując wynik 28. S4 + (5) - TB 6 = 3 Rany, czyli ogrowi zostało ostatnie 4 punkty Żywotności. Mam wrażenie, że nie dość dobrze dobieram Wam czelendże w tej przygodzie, za szybko rozwalacie każdą przeszkodę na swej drodze!
 
Ketharian jest offline