Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2020, 13:52   #18
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Poczytam. Poszukam sobie profesji i może coś poskładam.
Spośród systemów chyba warmłotek najbardziej do mnie przemawia.
Póki co w "Kultystach" na Pip'a nie narzekam :P
Mam ambicję odświeżyć sobie świat po wielu latach przerwy.
- Szpoko, zapraszam


Cytat:
Rzut pojedynczą kością, niezależenie od ataków, tak?
- Atak jest skillem od zwarcia nie ma wpływu na ataki zasięgowe Min. dlatego ktoś z Atakiem 0 może używać broni zasięgowej.



Cytat:
Ja i łądowniczy mamy zdolność quick draw, aby przekazanie broni było akcją darmową.
Ładowczniczy zdolności Rapid Reload i Master gunner aby skrócić czas ładowania.
- Wychowałem się na polskich podręcznikach także nie znam angielskiej terminologii. Więc jakbyś mógł to bym prosił abyś to używał tej z pl.


Cytat:
Gdzieś się mylę/coś działa inaczej?
- Użycie przedmiotu to 1 akcja. Jakby chodziło o wypuszczenie przedmiotu z rąk, puszcza i spada na ziemię to ok, to może być za 0 akcji. Ale podanie komuś czegoś, odebranie czegoś, wymiana broni jednej na drugą to dobycie przedmiotu czyli 1 akcja.

- Szybkie przeładowanie: br.palna - może skrócić ładowanie o 1 akcję. Czyli w przypadku muszkietu z 3 akcji do 2.



Cytat:
Ta taktyke nie jest moim pomysłem =p Coś na ten kształt było wykorzystywane przed powstaniem broni powtarzalnej. Strzelec był był na wale obronnym, wychylony tylko tyle ile koniecznie musiał być i po strzale oddawał zespołowi kilku innych ludzi pusty muszkiet. Ten przechodził przez nich produkt na linii produkcyjnej. Każdy wykonywał jedną czynność którą opanował do takie perfekcji, że robił to z zamkniętymi oczami i przekazywał dalej.

Zaletą tej taktyki było to, że przeciwnicy mieli tylko jeden cel, a nie sześć (więc trudniej trafić) i oczywiście wszystkie strzały oddawał najlepszy z zespołu (więc im było łatwiej trafić).
- Szpoko. Ale wydaje mi się, że w oryginale to ładowanie zajmowało więcej czasu. Jeszcze zależy jaki był zamek broni itd. No i obrona stałej pozycji jak na murach to dość specyficzny rodzaj walki trochę trudno rozciągać to na wszelkie inne akcje walki w różnorakich innych warunkach.


Cytat:
Generalnie... jeśli ta wizja Ci się mistrzu nie podoba, albo stwierdzisz, że łamie balans to powiedz i odpuszczę i pomyślę nad czymś innym =p
- Mnie to nie przeszkadza ani nie łamie systemu. Po prostu działa to jw. Jak dla mnie duża komplikacja mechaniczna (2 postacie z odpowiednimi skillami) i łatwo o wtopę (np. ładowniczemu coś się stanie i cały system się sypie). Zysk zaś jest dość dyskusyjny. W oryginale strzał z muszkietu to 1+3 akcje. W tym fabularnym zestawie to 1+1+1. Czyli strzelec szybciej może oddać tylko drugi strzał i i tak czeka aż ładowniczy przeładuje pierwszy muszkiet.

- Generalnie muszkiet to najcięższa z broni strzeleckich, ma ogromną siłę uderzenia, przebicia i zasięgu. Ale to nie jest zbyt szybkostrzelna broń. Jak zależy Ci na szybkostrzelności to są lżejsze egzemplarze. Wtedy przeładowanie zajmuje mniej akcji no ale i zasięg i siła też są wtedy mniejsze.



Cytat:
Btw. Twoja mechanika wydaje się niepotrzebnie skomplikowana i, że zyskała by dużo gdyby odwrócić skalę "dobry-zły wynik" (aby było tak jak mówił Gladin) i zwyczajnie dodawać modyfikatory... ale podoba mi się ona znacznie bardziej od standardowej młotkowej
- Ok, dzięki za opinię o pierwszym wrażeniu



Cytat:
Yadda yadda yadda...
tak na prawdę guzik mnie obchodzi mechanika młotka (i tak jej nie lubię). Ważna jest jedynie odpowiedź MG czy z jakimiś talentami (tymi wymienionymi albo jeszcze jakimiś innymi) da się osiągnąć efekt o których mi chodzi (przekazanie akcji ładowania muszkietu podwładnym mi BNom)
Jeśli tak to miodzio, jeśli nie to nie i tyle. No hard feeling. Może to ominę po prostu mając 6 naładowanych muszkietów =p
- Rozpisałem to powyżej jak to by wyglądało z mechy
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline