Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2020, 07:42   #2323
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał hen_cerbin Zobacz post
Czy byłoby 200k czy 20k, bez różnicy. Problemem było co innego. Wie, że ludzie z Imperium przechodzili krasnoludzkimi ścieżkami bez zgody Karaku, więc wie, że zarzut to hipokryzja. Wie co się stanie, jeśli wyśle na ziemie Imperium swoich ludzi pod sąd. I wie, że nie znajdzie ochotników którzy pójdą na śmierć za darmo, skoro mogą jedynie zaryzykować śmierć za grubą kasę przebijając się.
No i kolejne przedłużanie negocjacji - najpierw propozycja "poczekamy kilka dni" (w domyśle - aż Imperium zdoła przerzucić to ze dwie dywizje), teraz "no chodź, pogadamy jeszcze na osobności", bo przecież to jedyna możliwość teraz pogadać...
I tak już za dużo napisałem.
Ściężki są "Tylko z krasnoludzkim przewodnikiem" i tylko "dla sojuszników"
Sam to swego czasu pisałeś, jak się cykaliśmy czy prowadzić nimi Ostatnich. Jeszcze była dyskusja o tym czy korzystając ze ścieżek przy przeprowadzaniu najemników Brocka się nie hańbimy, na co sam powiedziałeś że to zależy kogo w tej chwili uważa się za sojusznika.

Więc raz: Graniczni mieli krasnoludzkiego przewodnika? Nie mieli. Mieli spasłego parchatego mutasa.

Dwa: są sojusznikami krasnoludów? No nie barłdzo. Są "neutralsami" względem Karak Hirn. Chyba w takiej sytuacji należy zapytać lokalsów o zgodę, jak się nie ma własnego krasnoluda.

Trzy: oficjalnie sojusz Imperium-krasnoludy nie został zerwany. Niezła dziura do wykorzystania. Można dyskutować czy ten status się zmienia z racji zachowania neutralności w tym konflikcie, ale oficjalnych wieści o tym nie było.

Cztery: "zależy wam na czasie. Cena będzie wysoka".

Ale biję się w pierś, bo rzeczywiście nie powiedziałem wprost powyższego. "Karta stół", nie powiedziałem, to nie ma.
Rzeczywiście, masz rację - z tego co powiedział dotąd Galeb bije krzywą akcją (idealnie się wpasowuje w 12 OGD - jak gada to tak że chujesz podstęp i hipokryzję). Nawet te warunki rozpisałem w krótkich zdaniach z odmową wyznaczenia zadośćuczynienia, ale potem mnie coś tknęło by spróbować po linii Markusa.
No nic. Nie każdy pomysł jest dobry
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 26-09-2020 o 08:04.
Stalowy jest offline