Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-09-2020, 19:43   #23
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Lightbulb

Zabiegany jestem, real dociska mocno, pewne rzeczy klepię na kolanie za 5 dwunasta. Więc wyszło jak wyszło.

A dlaczego wyszedł plan Romulusa? Z trzech powodów.

Pierwszy, najważniejszy: ta sesja nie jest normalna, to są warsztaty. Patrzę na nią nie pod kątem pełnej zgodności fabularnej, tylko aby poustawiać sytuację pod szkolenie z tematów mechanicznych. Underhive i/lub okolica = Combat Encounter. Albo Exploration - ale gdzie, dokąd, po co? Brak danych na teraz. Tak mi się to skojarzyło na starcie. Iglica = Social Encounter. Coś łagodniejszego, łatwiej o zaczepienie fabuły, a nie od razu witamina W. Hurgrim poruszył nutę podszycia się pod szlachciurów/klientelę by złapać punkt zaczepienia, wepchać się w czyjeś łaski, zidentyfikować typa z Czarnego Kartelu by go potem na spytki wziąć, etc.
W teorii można zrobić to samo w midhive albo lowhive. Różnica jest tylko w klasie społecznej interlokutorów.

Drugi: padło kilka różnych propozycji, generalnie mocno różniących się szczegółami; nie głosowaliście ani tu w komentarzach, ani w sesji za tym, która opcja jest lepsza. A terminy terminami. Taka brutalna prawda pbfów, musimy się terminolollo trzymać, bo inaczej sesja rozjedzie się na dwa lata i wszyscy zapomną po co w ogóle się do tego dziadostwa zgłaszali.
Toteż zmuszony byłem podjąć arbitralną decyzję jako MG. Ale biorę to na klatę, bo nie zrobiłem jasnego jak słońce railroada na start, a wymagam efektów. Wiem, że to jest do kitu - naprodukowaliście się z pomysłami, a ja je "zignorowałem". Otóż nie: one zignorowane nie zostały; zostały zapisane i czekają na swoją kolej. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Trzeci: tu odnośnie całej ekipy wciśniętej w jeden pomysł. Ledwo co postawiliście stopę na planecie. Nie macie na niej nic. Ani meliny, ani możliwości kontaktu. No bo niby jak się skontaktujecie ze sobą, jeśli się podzielicie? "We wtorek o osiemnastej spotykamy się na tym placu z sikającą fontanną?" Nie wszyscy z ekipy nawet mają komunikatory - a nawet jak mają, to jak się mają przebić fale radiowe przez kilometry betonu, stali i tworzyw między dzielnicami?

Odnośnie jeszcze dzielenia ekipy. Jak już ustalicie możliwości komunikacji i bazę wypadową, to owszem, można ekipę podzielić. Ale wtedy pojawiają się dwa pytania:
- czy będziecie nawzajem czytać swoje perypetie i szkolić się w mechanotematach, które nie dotyczą działań Waszych postaci? Wszak 'to kolega robił socjal, nie ja; ja robiłem strzelaninę'.
- sesja mocno się wtedy skróci. Odpowiada Wam by z 2,5 miesiąca sfrunęła do jednego?

Wszystko jest do ugadania. Nic nie stoi na przeszkodzie by teraz, z przepustkami, część ekipy się odłączyła i poszła robić co innego. Ale na tym etapie oznacza to utratę kontaktu z resztą drużyny na dłuższy czas.

Z innej beczki, sprawy techniczne:
- Róbcie justowanie tekstów,
- Dialogi i wypowiedzi piszcie od myślnika i kursywą.

EDIT: po Waszej krytyce zmodyfikowałem 5 akapit posta na sesji. Nic więcej na chwilę obecną nie zmodyfikuję. Jeśli mam odrzucić plan Romulusa i wykasować posta, to ja... nie mam na co odpisać. Natura erpegów jest w mocy: MG opisuje sytuację, gracze podejmują działanie, następuje reakcja MG. I tak w kółko od początku do końca sesji.

Jeśli postacie nie będą w stanie się nawzajem dogadać, to trzeba będzie ekipę podzielić. Ale ja muszę o tym wiedzieć teraz, a nie po fakcie, a potem dostawać op.

Przeklejam tutaj termin kolejki. Wydłużę go o jeden dzień byśmy się tutaj na fest ogarnęli. Czwartek, 01.10, godzina 20:00.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.

Ostatnio edytowane przez Micas : 28-09-2020 o 20:09.
Micas jest offline