Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2020, 16:13   #28
131313
 
131313's Avatar
 
Reputacja: 1 131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację131313 ma wspaniałą reputację
Moje przemyślenia na temat kilku powyżej poruszonych kwestii, głównie przez MG. Ciągle przewija się temat że to warsztaty i ja to rozumiem, ale nie widzę tu związku z kwestią pozostawienia wolnego wyboru graczom co do działania. Można przecież pogodzić obie te rzeczy. Co do timingu odpowiedzi i głosowania w sesji to nie wiem jak mieliśmy to zrobić skoro po jednym poście od każdego zapadła już decyzja. W komentarzach nie pisałem bo uznałem że o decyzji/planach/zapatrywaniach itd mojej postaci reszta dowie się z jej ust. Plus myślę że wszyscy spodziewali się że będziemy mieć dłuższy czas do namysłu. Dlatego w takiej sytuacji sprawdziłoby się rozpisanie dialogu w googledoc i później np wklejenie podsumowania dyskusji albo jej całość przez MG/gracza do sesji. MG wspominał że wolałby na tej sesji nie używać googledoc, ale nie wiem czy zupełnie, czy głównie do walki.

Tak się spodziewałem że nasze pomysły zostały zapisane i będą w stosownym czasie, przynajmniej częściowo wcielone w życie, za co duży plus.

A propos rozdzielenia się i spotkania np w mieszkaniu za dzień akcji to ja nie widzę przeszkód. Posty o innych postaciach również z chęcią poczytam. Wszak i tak czytamy wszystkie posty. Czy to opisy planety, czy to zakulisowe zdarzenia. Oczywiście nie chciałbym skracać sesji do miesiąca, więc jeśli według MG z jakichś przyczyn jest niewykonalna eksploracja różnych miejsc przez 2-3 grupki w tym samym czasie to trudno.

To o czym wspomniał Mi Raaz, a więc uzupełnianie się drużyny, na pewno w WH40k istnieje, ale de facto większość postaci jest zdatna zarówno do bitki jak i socjalu. Plus myślę że nie problem porobić zrównoważone pod tym względem pary bądź grupki. Sednem jest tu nie tyle moja chęć rozdzielania się, co decydowanie mojej postaci o własnych akcjach.

Koniec końców, nawet jeśli doszłoby do rozdziału teraz bądź w przyszłości to mowa tu o chwilowej [powiedzmy 1-2 dni czasu świata gry] eksploracji i z powrotem zebraniu się drużyny jako całości. To nie byłaby przygoda prowadzona oddzielnie dla osobnych drużyn.

Może się jednak bez tego obejdzie bo pewnie i tak trafimy zaraz do dolnych poziomów hive wedle pierwotnego planu patra Scipio bo tak jak pisałem w poście, Spire to nie miejsce dla zakamuflowanych pielgrzymów na sam początek. Plus nasz plan zakładał zabezpieczenie mieszkania do dalszych działań, a takowe na pewno nie znajduje się w dzielnicy bogaczy.
 
__________________
All created forces will be concentrated in a new species. It will be infinitely superior to modern man.
131313 jest offline