Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2020, 18:10   #209
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Podumałem troszkę nad tą sceną strzelaniny na schodach. BS Graiga wynosi 43, a na kostce wypadło 56. W normalnych okolicznościach nie miałbym problemu z uznaniem tego za chybienie, ale w linii fabuły dotarliśmy niemalże do finału przygody, a przynajmniej do bardzo istotnego punktu kulminacyjnego. Taki moment wart jest odpowiednio epickiej oprawy fabularnej.

Mając to na względzie uwzględniłem czynnik dodatkowy, mianowicie bardzo dobry wynik 5 w teście Willpowera na zignorowanie zakłóceń radiowych. Ta piątka zapewniła Fenoffowi idealną koncentrację i bonus +10 jak za przycelowanie. Dodatkowe +5 za cechę Good pistoletu, bo broń przechowywana w arsenale Trójrożca spełnia bardzo wysokie standardy jakości.

Zgodnie z deklaracją pierwszy strzał przeznaczony był dla starszego z Nawigatorów. Carnodon zadaje 1k10+4 rany z Penetracją 2 (chociaż ofiara raczej nie ma na sobie żadnego pancerza). Na kostce 1k10 wyrzuciłem 2, toteż wykorzystałem jeden z Fate Pointów, aby przerzucić ten kiepski rezultat - za drugim razem osiągnąłem 8, to wygląda dużo lepiej.

Heretyk otrzymał trafienie warte w sumie 12 ran i impet tego postrzału odrzucił go do tyłu, poza pole widzenia arbitratora. Młodszy z Nawigatorów został na ułamek chwili zdekoncentrowany widokiem upadającego towarzysza i przestał podtrzymywać swą aktywną moc - to wystarczyło, aby ci wciąż trzymający się na nogach szturmowcy usmażyli go wiązkami hellgunów!

I co teraz?
 
Ketharian jest offline