Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2020, 12:08   #46
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Nie wiem czy dam radę doedytować posta przed terminem. Jakby co chciałbym rzucić jeszcze na rekwizycję na tłumik dla snajperki i linę.
Wystarczy jak wciśniesz jedno zdanie w odpowiedni akapit i rozpiszesz rzuty w sekcji mechanicznej i tyle. 10 minut roboty.

Cytat:
Micas czy Ty potrafisz mi wyjaśnić jakiekolwiek mechaniczne zastosowanie bipod/tripod do broni? Bo czytam to po kilka razy i choć i przy snajperce jest wzmianka i przy samym bipodzie w ulepszeniach broni, to nie ogarniam żadnego mechanicznego bonusu płynącego z tego przedmiotu.
Broń ciężką/Heavy musisz każdorazowo rozstawić/Bracing po akcji Ruchu/Move. Bez tego rozstawienia się jest kara -20 US. Można to zrobić z jakimś punktem oparcia (rama okienna, skrzynia, worki z piaskiem, etc.) albo, jeśli masz dwójnóg/trójnóg, bez punktu - czyli bezpośrednio na glebie w pozycji leżącej (dwójnóg) lub siedzącej/klęczącej (trójnóg). Dwójnóg daje kąt ostrzału 90 stopni, trójnóg 180.

Sposobem na całkowite obejście konieczności Bracing jest pozyskanie Trait: Auto-stabilised. W RT np. była operacja cybernetyczna Blackbone Bracing. Tu i tam walał się też talent Bulging Biceps. Z czymś takim walisz z broni Heavy jak Arnold.

Ponadto zastosowanie dwój/trójnoga daje możliwość udziału drugiej postaci jako ładowniczego. Strzelec nie musi wtedy zużywać swoich Akcji do ładowania broni (albo może te ładowanie przyspieszyć na spółę z ładowniczym).

No, panie i panowie. Produkujcie się z postami i edycjami. Dzisiaj po 20 odpisuję.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.

Ostatnio edytowane przez Micas : 04-10-2020 o 12:10.
Micas jest offline