Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-10-2020, 10:40   #117
Obca
 
Obca's Avatar
 
Reputacja: 1 Obca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputacjęObca ma wspaniałą reputację
Gattisowie

Wchodząc do środka pomieszczenia oboje mieli dziwne uczucie. Niby nic się w pokoju nie zmieniło, biurko nadal stało przed wielkim oknem. Gabloty pod ścianą nadal stały nienaruszone. Dwie szafy książek były w nieładzie po poszukiwaniach odpowiedzi przez Jacqueline.
Natomiast w korytarzyku (!) pomiędzy nimi gdzie znajdowały się jeszcze dwie biblioteczki i ostatnia gablota były nienaruszone….dlaczego nikt z nich nigdy nie wszedł i przeczytał “specjalnych” książek Papy?
Czemu wcześniej uznali że te były tu były nieistotne?!

Po obu stronach Samual sprawdzał książki w bardzo rzadkich wydaniach, często w wersjach które uznawane były za fałszywe. Napisane przez kogoś jako złośliwy żart dla nauki. Książki o mitologii z całego świata, dzienniki z wypraw w miejsca na ziemi o których nikt nie słyszał i wydawałaby się zmyślonymi opowieściami szaleńca. Słowniki językowe, mapy, no i gablota.

W środku było parę rzeczy jak wisiorek, taki sam jak Daniel i Jane znaleźli w piwnicy muzeum. Jakiś sztylet zrobiony z kości z znaczeniem niewiadomego pochodzenia, nietypowa figurka ośmiornicowanego stwora ze skrzydłami, bransoleta z nieokreślonego materiału, kawałek płótna, jakiś patyk. Nic nie jest opisane.

Daniel

- Mały problem z twoim planem , ja nie mam kanapy, ale zorganizuje ci poduszkę i jakiś koc. - Odpowiedziała Jane i zaczęła przeszukiwać szafy w poszukiwaniu obiecanych przedmiotów. Po podarowaniu ich Danielowi ziewnęła przeciągle.
- Przepraszam chyba dzień dzisiejszy w końcu mnie dogonił. - Powiedziała i udała się do swojej sypialni, zostawiła lekko uchylone drzwi. Zaproszenie? A może taki miała zwyczaj?
 
Obca jest offline