Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2007, 23:57   #2
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Zagłosowałem na plus, z paru powodów.

Po pierwsze, Tahu-tahu pisze naprawdę dobrze. Pomijam tu ortografię czy stylistykę, u niej takie sprawy nie są żadną kwestią. Ale ta kobieta ma pomysł i to nie byle jaki.

Faktem jest bowiem to, co napisała powyżej. Odskrzydlenie jest baśnią. A ja jeszcze nigdy nie widziałem MG, który potrafiłby poprowadzić baśń tak, abym poczuł się jak dziecko, mimo wszystkich lat na karku. Z jednym wyjątkiem.

Jest humor, jest archaizacja, nawet odejście gracza nie spowolniło tempa sesji.

Odskrzydlenie to sesja, do której potrafię wrócić. Mogę wyjechać na tydzień, powrócić, przeczytać ostatniego posta i poczuć te same ciarki na grzbiecie, które czułem czytając go po raz pierwszy. Ba! Ku memu autentycznemu zdumieniu, większość postów mej przemiłej MG posiada tę cechę, którą posiadało naprawdę niewiele bajek. Czytając je teraz, wciąż czuję się kilkulatkiem. I to właśnie jest powodem, dla którego Odskrzydlenie, oraz Tahu-tahu są niesamowici.

Stara Wiedźma, gnommin Papasmerph, Laar, Królowa Przestworzy i Królowa Matka, Laar i dzielny Rycerz Dębowa Głowa...

Aby odskrzydlić piękną księżniczkę,
Minstrel i Świniopas się wybrali.

Nie wiedząc nawet przeciw komu,
kroki swe skierowali.

Morze, jezioro oraz skała,
triumf mają im zapewnić.

Piękno, złość ludzka, własna słabość,
Sprowadzić mogą ich ze ścieżki.

Jest Hadrian. Minstrel oraz grajek,
co własną dzierży tajemnicę.

Jest też i Bayard - Niby-rycerz,
Co własną chwałę wciąż powiększa.

Chociażby plotąc dyrdymały,
Z zacięciem jakowegoś wieszcza.



Jeśli lubiliście baśnie, to ta sesja jest dla Was. Jeśli nie, to poczytajcie, bo ta opowieść może Was do baśni przekonać!
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem