Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2020, 18:53   #26
Rahaela
 
Rahaela's Avatar
 
Reputacja: 1 Rahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputację
Mogę podawać w przygodzie w spoilerach ile zostało wam życia po atakach wroga.

Zotar po zadanych ranach może wywnioskować, że zaatakowany przez niego wilk ledwo żyje mając 1 hp. Drugi ostrzelany przez Kairosa jest lekko ranny.

Każdy wilk ma indywidualnie rzucane hp (2d8+4), dlatego jeden może być żywotniejszy, a drugi mniej.

Wstępnie przewiduje, że walki potrwają przeciętnie koło 2 tur. Raczej liczyłam na wasze barwne opisy w czasie walki i jak poza nią Myślę, że zawsze jest jakaś szansa na opisanie swojego stosunku do danego typu przeciwnika czy przypomnienia sobie jakiegoś wydarzenia z nim związanego z przeszłości.

Np. Może Zortar tak dobrze uniknął ataków dwóch wilków, bo w młodości był wrzucony do zagrody z wilkami przez nękające go starsze orki, albo musiał się z jakimś zmierzyć uzbrojony tylko w dziadowski nuż i sobie o tym przypomni w kilku zdaniach w trakcie walki.

Np. Może Kara kocha psy i wręcz nigdy nie mogła znieść jak ktoś je kopał i słuchać jak skomlały, a teraz musi skrzywdzić po raz pierwszy w życiu jakiegoś psowatego, z każdym ich skowytem może topnieje jej determinacja.

W trakcie walki też można z tury na turę rzucać komentarze odnośnie własnych poczynań lub przyjaciół albo wrogów z perspektywy odczuć waszej postaci. Zdumieć się na czyjś czar lub jak dobrze mu idzie obrona lub atak.

Ale jeśli chcecie po prostu klepać przeciwnika na zasadzie bije go toporkiem, a później młotkiem to możemy w komentarzach. Ja jestem raczej przyzwyczajona do tego, że postacie mają przemyślenia podczas wymiany ciosów lub wspomnienia.

Wszystko kwestia dogadania się, jeśli chodzi o walki to może bym pisała częściej post niż raz na tydzień. A jak robi się to w komentarzach to nie wiem, musiałbym poczytać.
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 11-10-2020 o 19:05.
Rahaela jest offline