Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2020, 20:43   #892
pi0t
 
pi0t's Avatar
 
Reputacja: 1 pi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputacjępi0t ma wspaniałą reputację
Loftus starał się zachować spokojny, rozważny ton głos, choć wewnętrznie było robiło mu się gorąco.
- Panie Otto von Wernicki przypomnę, że podchodząc do negocjacji daliście zgodę na wstępne warunki które przekazałem Waszemu posłowi. Przysięgaliście na honor szlachcica stosować się do nich, a w ich było jedynie o przepuszczeniu części wozów i żołnierzy. Nie było w nim mowa o jucznych koniach, czy innych wyjątkach. - Mag powoli wyrażał każde słowo. Wyciągał również rękę w stronę dowódcy Granicznych w znaku, aby ten dał mu dokończyć.
- Możliwe jednak, że w ogólnym pośpiechu i z uwagi na warunki w jakich przyszło mi je przekazać, powstało pewne nieporozumienie. Nikt z obecnych tu nie ma zamiaru podważać słowa łaskawego Pana, a i mnie w szczególności od tego daleko. Nie uchodzi wszystkich uwadze, że wykazujecie dobrą wolą w tych negocjacjach. Niech więc tak pozostanie, myślę że i druga strona wykaże dobrą wolę i zrozumienie. - Mag wił się w słowach jak nigdy wcześnie, dając czas obrońcom na przemyślenie sprawy. Drugą rękę wyciągnął też i ku nim, aby i Ci dali mu skończyć mówić i mu nie przerywali.
Zastosować możemy klauzula rebus sic stantibus. Proponuję, aby juczne konie były obciążone identycznie jak konni ze standardowymi jukami. W ramach zadośćuczynienia Siły Granicznych wyprawiły sobie swoistą wystawną, bogatą ostatnią wieczerzę przed opuszczeniem tego terenu działań. Uczczą w ten sposób zawarty traktat, a dobrze najedzeni i syci będą mniej skłonni do jego negowania. Obrońcy nie potraktują tego jako naruszenie pozostawionych w obozowisku dóbr. Wszak w jego myśl bydło musiałoby pozostać nietknięte, chyba że zostałoby załadowane na wozy. Ewentualnie ten punkt mógłby doprecyzować wasz komornik, a ze strony obrońców Dziewica z Meissen, jako przedstawicielka ludu. - Mag poszukał wzrokiem wskazanych osób.
- To pozwoli przejść do dalszego punktu i nie będziemy mitrężyć czasu.
 
__________________
Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

Ostatnio edytowane przez pi0t : 12-10-2020 o 21:19.
pi0t jest offline