Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2020, 22:21   #12
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Kilka kwestii związanych z samymi postaciami graczy już omówiliśmy, teraz zaś chciałbym skrobnąć parę słów w temacie samego postowania. Nie będę ukrywał, że przywiązuję wagę do estetyki wpisów, preferuję funkcje Indent oraz Justuj, do których miłość zaszczepił mi niejaki Cattus. Dialogi piszę od myślnika, przemyślenia kursywą. Ładnie sformatowany post ma uporządkowane akapity, a nie tworzy zbitej ściany litego tekstu. Chciałbym podkreślić, że nie jest to jedynie pusta fanaberia, mam po prostu wrażenie, że takie posty zwyczajnie wygodniej się czyta (jeśli ktoś chciałby wiedzieć, co dokładnie mam na myśli w temacie formatowania postów, niechaj zerknie na kilka moich bieżących sesji, proszę).

Przykładam dużą wagę w swoich własnych postach do szczegółów, obszernie staram się opisywać świat i interakcje BG-NPC. Od graczy tego nie wymagam, aczkolwiek bardzo doceniam posty obszerniejsze niż jednolinijkowce. Mam zasadniczo tylko jedną wadę, mogącą mieć dla niektórych chętnych niebagatelne znaczenie – otóż w swoich fabularkach zdarza mi się aktywny sposób wykorzystywać postacie BG wkładając w ich usta różne niezobowiązujące dialogi, aby tworzyć w ten sposób różne scenki obyczajowe. Dla większości osób, które u mnie do tej pory grały nie stanowiło to problemu, ale wiem, że są w świecie PBF osoby, które mają uprzedzenie do podobnych praktyk – w ich przypadku szczerze odradzam dołączenie do sesji, bo nie mogę zagwarantować, że zdołam się przed takimi występkami powstrzymać.

Jak już wspomniałem, nie mam problemów z korzystaniem z gdoca, ale wolałbym uniknąć tworzenia w nim wielostronnicowych elaboratów – zwłaszcza, że teksty tworzone wspólnie tracą na jednolitej stylistyce. Chwilowo to wszystko, czekam niecierpliwie na ewentualne dodatkowe pytania.

@Witch Slap, przejrzałem PW i bardzo mi się ten koncept podoba.

@Wszyscy dumający już nad KP – w temacie ekwipunku jest jedno obostrzenie – otóż Wasi bohaterowie nie mogą posiadać żadnej broni palnej. Niezmiernie mi przykro, przez wzgląd na zwyczaje w Enklawie tego rodzaju oręż jest zarezerwowany wyłącznie dla grupy Łowców (co nie zmaczy, że scenariusz nie zakłada opcji położenia łapek na takich cackach, bylebyście okazali dość cierpliwości i sprytu).
 
Ketharian jest teraz online