Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2020, 21:09   #45
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Robili postępy. Za wolno zdaniem Magnusa, ale nie on był dowódcą. Jemu wiele razy udowodniono, że pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Najpierw Vir wybrał się z Venrisem na spacer po dolnej części kopca. Priorytetem było pozostanie w ukryciu i rozejrzenie się. Byle nie wtopić niepotrzebnie, gdy ci na górze walczyli o dostosowaną do ich działań przykrywkę.

Potem był wernisaż. Vir Magnus mimo tego czym się zajmował na co dzień pozostawał w pełni wyświęconym kapłanem. Zamienił więc wytartą czerwoną szatę, w której towarzyszył Venrisowi w mrokach podkopca, na zadbaną i odświeżoną szatę kapłanów Marsa. Na spotkanie na szczycie nie zabrał broni. Owszem, nie mówił. Ale widział więcej niż przeciętni ludzie.

Mechadendryt studiował kolejne dzieła. Optyka jego wszczepów analizowała stopy metali w rzeźbach. Czujniki chromatograficzne mogły rozpoznawać pochodzenie egzotycznych barwników. Przy piędziesięciokrotnym powiększeniu był w stanie określić kierunek kreskowania podmalunku na portrecie. A stąd był już tylko krok do oceny, czy malarz był prawo, czy leworęczny. Spektrometria pozwalała ocenić mu z dużą dokładnością stężenie sykatywy, a rezonans i analiza rozpadu izotopów pozwalała określić wiek dzieł.

Jayden i Scipio otrzymywali co jakiś czas zestawienie wyrwanych „ciekawostek” podsunięte na datslate unoszonym przez drugi z mechadendrytów. Im pozwalało to podtrzymywać rozmowy. Vira czyniło w oczach postronnych cichym sługom, który był przedłużeniem wzroku ich mocodawcy spoza planety.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline