Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2020, 19:01   #279
Zaalaos
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 1 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Rot Zobacz post
I ja się teraz zastanawiam czym jest pula bazowa - kości bazowe, czy to umiejętności strzeleckie plus siła czy plus zręczność? Jak to wygląda?
Wszystko zależy na co jest rzucane i w jakich warunkach. Tutaj Mi Raaz zdecydował się na composure+firearms, to drugie bo w końcu przeciwnik posługuje się bronią palną, to pierwsze żeby dobrze wystrzelić będąc pod dużą presją 4 wkurwionych wampirów, kiedy policjantowi najprawdopodobniej siadają zwieracze.

Gdyby był to np pojedynek westernowy to rzucałby pewnie firearms (bo rewolwer) + dexterity (bo kto szybciej go dobędzie).

Jeśli walczymy bronią białą, to w wypadku używania lekkiej broni jednoręcznej będziemy rzucać Melee + Dexterity, jeśli natomiast postanowimy komuś przyłożyć kawałem belki to skorzystamy z melee + Strength.

Generalnie w tym systemie można połączyć niemal wszystko ze wszystkim, w granicach rozsądku. W podręczniku jest przykład zastraszania, można turlać z charyzmy + intimidation jeśli rzucamy zawoalowane groźby, ale jeśli zdecydujemy się złamać rękę jednemu bandycie, żeby zastraszyć resztę to rzucimy strength + intimidation.
 
Zaalaos jest teraz online