Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2007, 20:16   #6
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
Durendal: Myślę, że najlepiej, jeśli rozdzielicie pomiędzy 6 standardowych cech (Siła, Zręczność, Charyzma, Inteligencja, Roztropność/Mądrość, Budowa ciała) następujące wartości: 13,14,15,16,17,18.

Noraku: Tak. Po za tym, co podałem powyżej, wybierz sobie jedną z podstawowych klas postaci (czyli innymi słowy - profesji): Barbarzyńca, Bard, Czarodziej, Druid, Kapłan, Łotrzyk, Mnich, Paladyn, Wojownik, Zaklinacz/Czarownik.
Myślę, że na początek powinno wystarczyć.

diobon: 1. Nie - tylko najważniejsze informacje (możesz dodać, jeśli masz podręcznik, atuty i umiejętności, ale nie wymagam - będę się kierował logiką odnośnie tego, co postać potrafi).
2. Mam podręcznik do v. 3.0. Ale z tego co wiem, różnice są nieznaczne i głównie dotyczą sposobu napisania podręcznika.
3. Szybciej to drugie, bo pod Ziemią nie żyją żadne drowy szukające sposobu do bitki. Miejsce jest całkowicie autorskie. Na Atlantydzie żyją tylko ludzie, natomiast elfy, krasnoludy itd. właściwie nie istnieją (co nie znaczy, że nie możesz ich sobie wybrać). Do mieszkania pod ziemią natomiast uzurpują sobie prawo władcy wraz ze swoimi świtami i armiami. Radzę nie sugerować się standardowymi (czyli a'la średniowiecznymi) podziałami czy strukturą. Tu nie ma zamku z królem czy szlachty. Miasto jest podzielone pomiędzy wielu potężnych władców, którzy w odróżnieniu od zwykłych mieszkańców, postanowili zamieszkać pod ziemią. Tocząc pomiędzy sobą wojny, są swoimi naturalnymi wrogami, jednak przy tym kierują się pewnymi zasadami, których zwykli ludzie z naszego świata niezrozumieliby.
4. Niestety, nie. Wiedząc, że nie wszyscy są tak zaawansowani w zasadach D&D, nie miałoby to za bardzo sensu. Dość wysokie wartości cech początkowych potraktuj jako rekompensatę

szympmon: A w RPG w ogólności się orientujesz? Znajomość samych zasad D&D nie jest wymagana, ale styczność z RPG'ami jest istotna dla dynamiki rozgrywki. (Żeby nie było przerywników typu: a co mogę tu zrobić etc. - sorry, ale szkoda mi na to czasu).
 
__________________
Bardzo lubię regulamin, a szczególnie punkt 10!
MistrzGry jest offline