Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-11-2020, 19:37   #450
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.”
Ewangelia wg św. Łukasza 11, wersy 9-13
Po zachodzie słońca, Płock. Pod Katedrą.

Sytuacja była dynamiczna. Noc gęstniała, a deszcz znowu kropił mocząc ich ubrania.
Dwójka z nich, która jeszcze poprzedniej nocy debatowała nad utrzymaniem władzy w ich komórce teraz paktowała z wampirem.

Francisca odruchowo zagryzła wargi gdy zauważyła, że jest już tak późno. Koń czekał osiodłany. W końcu ona dla odmiany miała za chwilę paktować z wilkołakami.

Potężni inkwizytorzy nie odnieśli tej nocy spektakularnego zwycięstwa. Nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Dowiedzieli się, że zagrażają im demony. I pradawny wampir, którego ludzie uznawali za bożka.

A w ich szeregach znalazł się Wilkołak. Wilkołak, który zjadł człowieka. Był też kabalista. Czarownik? Czy jego Anioł był tym czym miał być? Czyż pułapka na demony niemal nie zabiła ich towarzysza? A może Auditore kłamał?

Cały czas byli pod presją. Ale jeszcze nigdy pod tak dużą presją. Od tego jakie kroki podejmą miała zależeć przyszłość całego Płocka i regionu.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline