Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2020, 17:11   #28
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Moi drodzy, ponieważ mam sytuację awaryjną w pracy i trochę ciężko mi znaleźć chwilę na pisanie, na ten moment rzucę garścią szczegółów technicznych. Jeśli o atak Altego idzie, początkowo rozważałem opcję testów przeciwstawnych, ale po namyśle uznałem, że bardziej tutaj pasuje test przeciwko Stopniowi Trudności (cel nieświadomy ataku, realizujący własne działanie bez reakcji na poczynania albinoski). ST zdefiniowałem jako trudny (4+k10), a w teście wyrzuciłem 2! Tak naprawdę albinoska chybiła o włos, różnicą jednego oczka! Szkoda, ale tak bywa, prawie się udało.

Teraz sytuacja taktyczna. Cóż, jest prawdziwie gówniana! Ogarnięta religijnym uniesieniem Trzyłapka rzuciła się do basenu na bombę, wtłaczając diabelskie nasienie pod powierzchnię ścieku i znikając w cuchnącej toni bez śladu... no nie tak do końca, bo ze zbiornika wystają liny, które wcześniej trzymała w rękach, a które z drugiej strony wciąż pozostają przywiązane do Świrka i Łasicy. Ci ostatni, kompletnie ochlapani fekaliami, mimo opłakanego stanu i niekończących się torsji postanowili wyciągać Trzyłapkę z basenu. Będzie to kolejny test na ST 4+k10, tym razem z użyciem Gardy i Sprawności. Dlaczego test na ST, a nie przeciwstawny? Ponieważ ciężar zanurzony w toni nie będzie się opierał wyciąganiu, będzie za to faktycznie bardzo ciężki, a liny śliskie.

Nie obiecuję, że uda mi się napisać jeszcze dzisiaj ciąg dalszy fabuły, ale jeśli znajdę chwilę czasu, na pewno to zrobię (ponieważ Świrek i Łasica będą robić test łączony, potrzebne mi będą dodatkowo cyferki wylosowane przez Annę).

Postać Magika przemieściłem w trybie fabularnym pod balustradę zbiornika, ponieważ dźwięk upadku Trzyłapki w toń basenu niechybnie musiał go zaalarmować!
 
Ketharian jest offline