Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2020, 11:48   #80
Buka
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Reputacja: 1 Buka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputacjęBuka ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał abishai Zobacz post
No tak… jeśli idziemy ostro w realizm, to tak trzeba Bo jak będziemy wiedzieli ile odpisać kasy, jeśli nie wiadomo ile kupiliście.
Tak więc (ceny z Rigus, w innym mieście mogą być inne ) ;
ziemniaki - 8 ss za 0,5kg
wino porządne -15 sz za butelkę
chleb - 3 sm za bochenek
Świeże mięso - 50 sz za 1 kg (w Rigus świeża żywność to rarytas)
świeże owoce - 150 sz za 1kg (w Rigus świeża żywność to rarytas)
kiełbasa - 1 sz za 0,5 kg
jajka - 1sm za jedno
Wołowina suszona - 5 sz za 0,5 kg
solona szynka - 3 sz za 0,5 kg
mąka pszenna - 4 sz za 0,5 kg
Buka odlicz zakupione towary wedle tego cennika.
Chyba zwariowałeś z tymi cenami, serio!

Ja rozumiem, że w tym mieście może być problem ze świeżą żywnością, ale 150sz za kilo np. jabłek??? (To jest 6 jabłek!!!)

Albo 50sz za kilogram mięsa??

W/g cennika Patha, np. koza(jako zwierze, nie jako ta durna Bardka), kosztuje 6sz a waży 20kg. Wiadomo że nie wszystko w niej to mięso, ale niech i będzie, że mamy 20kg tego mięsa...

No to w/g twoich cenników taka koza kosztowałaby... 1000sz. Whaaaat?

Reszty produktów nie chce mi się w ten sposób obliczać.

Ja rozumiem, że ceny mają być zawyżone, bo coś tam, coś tam... maaaały dostęp, blaaa no ale bez przesady. Totalnie pojechałeś po bandzie, jak to się czasem mówi. Także pffff, nie wiem. Nic nie wyliczam, niczego nie spisuję itd. A kasę na owe zapasy miał wyłożyć Harran Z WŁASNEJ KIESZENI... bo i nie dogadaliśmy się z BG/MG/nie było żadnych propozycji, że np. w trakcie owych zakupów można było przy okazji sprzedać to i owo i by było...

Także, ja dziękuję, postoję. Będziemy żreć to co już na statku jest, a gdzie indziej kupimy/sami upolujemy/nazbieramy sobie jakieś zapasy.




.
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD

Ostatnio edytowane przez Buka : 14-11-2020 o 11:52.
Buka jest offline