WÄ…tek: Londyn 7 lipca 2005
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2005, 02:44   #22
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sayane
Tyle, że w metrze 'wiesz za co giniesz'
No nie wiem Sayane, czy te 50 osób w metrze wiedziało za co giną. I czy taka śmierć jest lepsza, niż pod kołami samochodu. Tyle, że spekulacja na ten temat jest bez sensu. Śmierc to smierć i nic tego nie zmieni. A chodzi o to, zeby nie przechodzic z tym do porządku dziennego. Wypadki na drogach mozna nazwać przypadkiem, jeśli w grę nie wchodzą pijani kierowcy, bo wtedy wyglada to zupełnie tak samo, jak w przypadku terrorystów - zabijanie z premedytacją. Nawet będac świetnym kierowca mozna spowodować czyjąś śmierć na drodze. Natomiast terroryzm to nie jest przypadek i dlatego mówią o tym w takich ilościach.

Co do Afryki, to zgadzam się w pełni. W wielu krajach nadwyżki zywności są niszczone. Tak samo jest w polsce. Liczb dokładnych nie pamiętam, ale wiem, ze z powodu jakiś unijnych przepisów dużą część żywności, w tym chleba i mięsa, Polacy musieli zniszczyć, bo nie wolno im było przekazać tego dla bezdomnych czy innych ośrodkow pomocy. W całej Europie tak jest. Im wiecej o tym myślę, tym bardziej popadam w jakiś fatalizm i twierdzę, ze życie milionów ludzi jest zalezne od tej garstki, beznadziejnego G8, którzy mają wszystko i zacierają ręce, bo będa mieli jeszcze więcej. Tak naprawde nasze zdanie się nie liczy i powątpiewam, że petycje, koncerty i poruszona opinia publiczna coś zmienią. A następna kadencja? Jakże łatwo jest omamić ludzi, zamydlić im oczy i zwrócić ich uwagę na coś zupełnie innego. Za kilka dni, kiedy o G8 przestanie się mówić wszyscy zapomną o Afryce, bo będzie jakiś inny temat na pierwszej stronie gazety. A w Afryce będzie dalej tak samo. Bo cóż ustalili wielcy z G8? Darowali kilka długów, obiecali, że bedzie lepiej, gdy tymczasem nie dali Afryce szansy na poprawę. "Dali im rybę, zamiast wędki" jak powiedział jakiś Afrykańczyk...

Boze, widzisz i nie grzmisz... Ten świat jest beznadziejny. Dlaczego nie mam tego komfortu nie przejmowania się niczym i zycia w świecie iluzji, jak tysiące innych ludzi?

Milly ma dziÅ› very bad mood
 
Milly jest offline