Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2020, 22:39   #7
Lexa
 
Lexa's Avatar
 
Reputacja: 1 Lexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumnyLexa ma z czego być dumny
Lexa bardzo stara się uważnie słuchać jegomościa i nadążać za potokiem informacji, które stara się im przekazać. Próbuje wychwycić najważniejsze informacje i je zapamiętać - co nie jest takie łatwe biorąc pod uwagę słowotok szlachcica. Jakby trzymał te wszystkie słowa w swojej głowie i akurat przyszedł moment na to, żeby je z siebie wypuścić, a my zupełnie przypadkiem znaleźliśmy się wtedy w okolicy. Leksa stara się wychwycić wszystko to, czego Raimond nie powiedział, a mianowicie gdzie w tym wszystkim jego miejsce i dlaczego stacjonuje akurat tutaj? Splendoru tu raczej nie zyska, a jak znam arystokratów szukają raczej stanowisk gdzie mogą być widziani i chwaleni za swe poczynania, a przy okazji z dużo się nie narobić. Lexa zwraca też uwagę na swoich towarzyszy podróży - co robią, jak reagują na słowa Raimonda, co wydaje się ich najbardziej interesować. W tak zwanym między czasie posila się owocami i serem, ale nie rusza wina. Nie chce przytępić zmysłów, najpewniej będzie potrzebowała tutaj szybko myśleć.
- Póki co nie mam żadnych pytań i dziękuję Ci za tak szeroki opis sytuacji. Mam nadzieję, że nasza obecność tu nie będzie dla Was wielką niedogodnością? Postaramy się nie wchodzić nikomu w drogę i uszanujemy wszelkie panujące tu zasady. Czy jest coś szczególnego co powinniśmy wiedzieć o tym miejscu? Być może gdzie się nie zapuszczać? I dziękuję za możliwość skorzystania z łaźni. Gorąca woda na pewno pomoże nam poczuć się dużo lepiej po wydarzeniach ostatnich dni.

Jeśli szlachcic mi cokolwiek odpowiada słucham i wymieniam z nim uprzejmości.

Po tym jak Ralf się nade mną nachylił zaczął mi bezceremonialnie szeptać do ucha łapię go za ubranie pod szyją tak, żeby ściągnąć go na swój poziom (jestem sporo niższa). Staram się złapać go tak, żeby chwycić go za kołnierz z przodu i pociągnąć w dół. Jeśli ma gdzieś odsłonięte ciało powinien czuć jak zimne dłonie ma Lexa.
- Panie Ralfie, proszę mi tu nie słodzić, bo pana nieszczere pochlebstwa nic tu nie dają. Ojciec dobrze mnie wychował, ale że jestem jego jedynym dzieckiem odebrałam nauki, których zazwyczaj porządna młoda dama nie ma w trakcie swoich lekcji. Wiąże się to z tym, że nie raz przebywałam z ludźmi pana pokroju. Mimo pana ogromnych starań wiem, że nie jest pan tak głupi, za jakiego chce pan uchodzić. Proszę o odrobinę kurtuazji z pana strony i reewaluację mojej osoby. Nie jestem nawet w połowie tak głupia i tak próżna jak się panu wydaje. I proszę mi wierzyć - potrafię się bronić. <po krótkiej pauzie potrzebnej na zaczerpnięcie oddechu> A co do Pani Sybil to doskonale pan wie, że jest co najmniej kilka innych sposobów na osiągnięcie tego co pan chce osiągnąć, a ja jestem dla pana jedną z tych możliwości. Proszę się zastanowić czy chce pan ze mną pogrywać czy może jednak postanowi pan zagrać w otwarte karty. Chętnie zyskam wspólnika, ale z kwitkiem odprawie tego kto będzie próbował mną manipulować. <wszystko to powiedziała przyciszonym głosem tak, żeby tylko on słyszał, kiedy już go puściła delikatnie otarła kącik oka jakby była tam łza, wstała, wygładziła suknię, przeprosiła i opuściła pomieszczenie kierując się w stronę łaźni.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

korzystam z łaźni, żeby się umyć i wygrzać, ale też poplotkować i zebrać informacje: rozmawiam z osobą/osobami, która pracuje w łaźni (muszą tam być jakieś kobiety, które obsługują to miejsce)- dłuższy czas poświęcam Bułeczce - oddaję rzeczy do czyszczenia (zabierając wcześniej wszystko cenne co było przy mnie), mam nadzieję, że znajdę jakieś ubranie, które będzie na mnie pasować, będzie ciepłe, a nie będzie mega drogie - jestem skłonna nawet zakupić męską odzież. Plotkuję z Bułeczką - kto jest kim w obozie, co się tu dzieje, skandale, plotki itp. Staram się zebrać jak najwięcej informacji o ludziach tutaj, ale również o Lady Sibil.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

mam wykupioną Spostrzegawczość + bystry wzrok (używam kiedy obserwuję otoczenie i ludzi)gadanina na +10 zaletę Charyzmatyczny, która daje mi +5 do Ogd - używam przy zbieraniu informacji; mam też wykupione Plotkowania, nie wiem którą z tych dwóch umiejętności tu powinno się użyć?
 

Ostatnio edytowane przez Lexa : 11-12-2020 o 22:46.
Lexa jest offline