Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2005, 10:12   #26
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Cóż możemy zrobić?! Ciekawe, że akurat teraz się o tym zgadało... Wczoraj odbyliśmy z moją mamą sentymentalną podróż w przeszłość. Przeglądaliśmy wiersze i listy mojego taty. Między nimi znalazłem kartkę bez znaczka zaadresowaną gdzieś do Kenii. Jak się potem dowiedziałem od mamy, mój tata kiedy pracował w szkole, był bardzo zaangażowany w pomoc ludziom z tamtego kraju. Organizował w szkole zbiórki akcje, podczas których zbierano pieniądze i wysyłano misjonarzom, którzy tam pomagali ludziom. Za komuny kler nie był taki zły Ale zakonnicy wciąż są tacy jak byli niegdyś i jak zauważyłem w autopsji robią to, co robią z powołania... A na misje nikt nie jeździ jak na majówkę... Więc może warto?

Jeśli zaś idzie o pomoc w naszym środowisku... Masz zupełną rację Millutka niemniej ja na ten przykład nie potrafię odróżnić pijaka od żebraka, a często jedno jest tożsame z drugim :/ Poza tym, żaden z nich z głodu nie umiera - zatem w Afryce owej pomocy bardziej potrzebują (tam umierają z braku wody do picia...!!). A żeby było zabawniej wydaje mi się, że gross z bezdomnych u nas w kraju nie pracuje bo nie chce... Przykre ale prawdziwe. Wszak bez wysiłku wysępią na winko i zagrychę więc po co pracować? (mam szczerą nadzieję, że się mylę, bo bardzo niepodobają mi się moje słowa...)

[ Dodano: 2005-07-10, 10:15 ]
Żeby nie było, że się offtop zrobił - przedstawiamy alternatywę dla terroryzmu, czyli porady, które te łomy od Londynu powinny sobie wziąść do serca

PS. Millusińska może opiszesz gdzieś co robiłaś w AI i ogólnie podzielisz się doświadczeniami?

[ Dodano: 2005-07-13, 10:12 ]
Proszę, oto fragment e-listu, który przysłano mi z The ONE Campaign, która wywalczyła anulowanie długów dla Afryki...

Cytat:
For African nations fighting poverty and corruption, this means a $25 billion increase in aid and wiping out 100% of their debts. With this funding, Africa can halve deaths from malaria, put millions of children into school, and 10 million people across the world will have access to lifesaving AIDS drugs. Behind each of these numbers is one person, one life that will be changed forever.
W wolnym tłumaczeniu:
[...] Dla narodów Afryki, walczących z biedą i korupcją, oznacza to o 25 miliardów dolarów większą pomoc oraz 100% anulowanie ich długów. Dzięki tej dotacji Afryka może zmniejszyć o połowę liczbę zgonów z powodu malarii, posłać miliony dzieci do szkół a 10 milionów ludzi z całego świata zyska dostęp do leków pomagających w walce z AIDS. Za każdą z tych liczb stoi jedna osoba. To jedno życie, które zostanie na zawsze odmienione. [...]

Wciąż niczego nie zrobimy? :P
 
Hood jest offline