Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2020, 23:03   #390
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 104 - 2037.V.25; pn; przedpołudnie

- Oki, mój post jest :> Sorrasy za obsówę lap mi się posypał a z tego zapasowego to cinszko. Ale mam obiecane nową ładowarkę na "przed świętami" to może będzie ok. A termin do nd. 12.27. Ale świąteczny czas to wiadomo, jak się uda dotrzymać to kozacko jak nie to się nie zabijajmy A przy okazji świąt gratuluję wytrwałości i solidności w tej sesji. Fajno, że nawet w solówce dajesz radę prowadzić całą bazę X-COM dalej Powidzenia życzę, zdrówka i powodów do uśmiechu tak na sesjach jak i poza nimi. No i spokojnych i udanych świąt!


Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)



Omówienie




- To w tej turze minęła ok 15 min. Tak mniej więcej by pogadać z Verą przez holo i przejść kawałek cmentarza.

- Wygląda na to, że tak trochę nawigowani przez Verę a trochę własnym sumptem xcomowcy dotarli pod właściwy adres. Jest kapliczka o jakiej mówiła Vera, jest coś co chyba jest wejściem do krypty w jakiej się schowała no i po chwili Dunkierka zlokalizowała wieżyczkę.

- Wieżyczka jest ok 40 - 60 m od xcomowców i ok 30 - 50 m od wejścia do krypty. Dla karabinu wyborowego ani ciężkiej broni wieżyczki to nie jest żaden zasięg (bliski zasięg +2 do trafienia). Dunkierka prawdopodobnie trafi wieżyczkę ale są dość niewielkie szanse, że wyłączy ją z akcji jednym strzałem. A po pierwszym strzale wieżyczka już może odpowiedziec ogniem. Co by z tego wyszło to efekt kulania.

- Skanerzy mogą też spróbować shakować wieżyczkę. W podobny sposób jak w grze robią to technicy swoimi gremlinami. Mogą albo ją ogłuszyć albo zadać obrażenia albo przejąć kontrolę. Tylko, że najpierw trzeba by podejść do wieżyczki na kilka kroków.

- Co do mehy hakowania to test hakowania właśnie czyli rzut 2k10 > lepsza kostka. I poniższe modyfikatory. Na 10-ce dzieje się coś pechowego co to jest rozpisane.


- ogłuszenie - wieżyczka łapie zawiechę na 2 tury; test -2; 10 > ogłuszeniu na 2 tury ulega konsola hakera

- obrażenia - wieżyczka obrywa 5 obrażeń; test -2; 10 > 5 obrażeń doznaje konsola hakera > jest zniszczona

- przejęcie - haker przejmuje kontrolę nad wieżyczką; test -4; 10 > konsola zostaje zarażona złosliwym wirusem i wysyła sygnał alarmowy do ADVENT


Skład wyprawy

Law 10/10 s.zdrowy
George 10/10 s.zdrowy
Ruben 10/10 s.zdrowy
Dunkierka 10/10 s.zdrowy


- Jeśli hakerzy decydują się na swoje akcje to wówczas podeklaruj co i doklej do swojego posta 2k10. Jeśli nie to chyba zostaje strzelać się Dunkierką. Albo wymysleć coś jeszcze innego.



---


- I chyba tyle z mojej strony na tą świąteczną turę. Jeszcze raz spokojnych i udanych świąt życzę
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline