Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2007, 22:04   #8
hanzo
 
Reputacja: 1 hanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumnyhanzo ma z czego być dumny
Beowulf

Beowulf poemat heroiczny nieznanego autora, będący jednym z najstarszych dzieł literatury staro angieskiej. W formie ustnej istniał już prawdopodobnie od ok. VIIIwieku . Około roku 1000 poemat został spisany na staro angielski , prawdopodobnie przez dwóch skrybów. Beowulf opisuje legendarne pradzieje Skandynawii Danii lub w Szwecji i jej mitycznych bohaterów, lecz wspomina też postaci rzeczywiste i wydarzenia, które zapewne miały miejsce.
Tytułowy bohater utworu - Beowulf po przybyciu na zamek Heorot zabija pustoszącego okolicę straszliwego potwora - Grendela , pokonuje jego matkę i przez pięćdziesiąt lat szczęśliwie rządzi ludem Geatów. Ginie w walce ze smokiem.
Osada

Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: Roqer Avary Neli Gaiman

Beowulf-Ray winstone
Król Hrothgar - Anthony Hopkins
Unferth-John Malkovich
Królowa Wealhtheow - Robin Wright Penn
rGrendel -Crispin Glover
Matka Grendela (głos)- Angelina Jolie
głos)- Alison Lohman

[media]http://www.youtube.com/watch?v=v9qpqyO_dmU[/media]
 
__________________
"Jestem tu, jestem tam, jestem wszędzie. Cień nie nigdy nie umiera, ale odchodzi w zapomnienie.
Hattori Hanzo"
hanzo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem