Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2020, 21:57   #40
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Dzięki Pipboy, tylko to będzie bardziej typ muszkietera / zwadźcy niż okutego w zbroję rycerza, bo wiem że są różne wizje Bretonii w Warhammerze.
- No problemo.



Cytat:
Wydawało mi się że 3000 to kupa punktów, ale jak kupiłem sobie rangę 6 i 3 Ataki to już dużo punktów nie zostało.
- Nom. Rangi, Ataki i Magia są dość drogie.



@Gladin

- Większość postaci jakie trafiły do mnie w różnych sesjach na tej mechanice stawiała na rozwój cech i umsów kosztem Rang. Większość Rang u tych BG oscylowała wokół 1-2. Bo Graczom szkoda było tracić pkt na Rangi. Ale sam sobie przypomnij ile razy w sesji BG zgrzytali zębami bo ktoś tam znowu patrzył na nich z góry z powodu różnicy Rang. Albo inaczej, ile drzwi otwierał sam glejt który napisał odpowiedni urząd/władza/osoba.


@Wszyscy

- Generalnie ja nie mam problemu z taką czy inną Rangą u postaci. Ale w grze, te Rangi widać. Nawet w dziczy docelowo BG ruszają na wyprawę pod przewodem lidera. I pewnie będą tam nie tylko on i BG. Czyli jakaś społeczność. A w społeczności Rangi działają jak najbardziej. Jak ktoś robi postać z nizin społecznych spokojnie może robić sobie niskie Rangi. Ale już jakiś kapłan, kupiec, szlachcic no wypada chyba by jednak miał nieco władowane w tą pozycję społeczną. Skoro przeciętny karczmarz ma Rangę 3.

- Do tego Rangi automatycznie generują miesięczny dochód (wypłatę) w PZ oraz podwładnych. Postać z wyższą Rangą ma więc jakieś pomocnicze do wykonywania poleceń. Więc jak ktoś przychodzi gdzieś na solo a ktoś ze świtą paru ludzi to chyba też widać różnicę. I jak ktoś ma coś jakichś podwładnych za te Rangi to też nie byłoby źle jakby słówko czy dwa o nich było w KP. Chociaż o tych 1-3 najbardziech charakterystycznych.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline