Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2021, 11:26   #121
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
5-8 marca 2020, z powrotem w Caligine

Dźwięk mechanicznych pojazdów sprawił, że Hector stężał w jednej sekundzie. Matryca powtarzalnego schematu właśnie uległa zniszczeniu! Pojawiło się w niej wydarzenie, które wcześniej nie miało miejsca i które na dodatek znacząco zmieniało stan rzeczy. Latynos nie miał pojęcia, co ten odgłos zbliżających się pojazdów mógł oznaczać, ale przezornie wolał przyjąć, że stanowił on kolejne zagrożenie.

- Uciszcie się! - syknął przykładając palec lewej dłoni do ust - Jeśli naprawdę nie macie z tym nic wspólnego, jeśli to nie wy otruliście tego motocyklistę na stacji, to posłuchajcie mnie bardzo uważnie.

Garcia przyklęknął na jedno kolano machając lufą rewolweru w sposób nakazujący trójce więźniów przybranie podobnej pozycji.

- Tutaj dzieje się coś bardzo złego. Wokół Caligine umierają ludzie. Grzyby są w pobliżu, chociaż wy chyba nie macie o tym pojęcia. Atakują pod osłoną mgły. Próbuję rozwikłać tę zagadkę, ale bez waszej pomocy sobie nie poradzę. Przestanę teraz do was celować i wycofam się w stronę głównego placu. Odczekajcie dziesięć sekund, a potem wracajcie do domów, zaalarmujcie rodziny i uzbrójcie się. Nie mam wobec was złych zamiarów. Jeśli mnie nie zaatakujecie, nic wam nie zrobię.

Monter obejrzał się pośpiesznie ponad ramieniem, na ułamek sekundy próbując wbić się bezskutecznie wzrokiem w gęsty mleczny całun.

- Zrozumieliście mnie? Przygotujcie się do obrony, ale uważajcie, żeby przypadkiem nie zaatakować mnie. Jeśli to zrobicie, uznam, że to wy stoicie za tymi wszystkimi morderstwami i wy manipulujecie Grzybami! Dziesięć sekund.

Nie spuszczając oka z trójki lokalsów Hector zaczął wycofywać się w stronę ulicy, zdecydowany zniknąć pośród mgły w zamiarze odnalezienia źródła mechanicznych odgłosów.


MG, poproszę o rzut na Perswazję (CH 13 + 1), aby uspokoić lokalsów. Hector będzie próbował sprawdzić, co to za pojazdy zbliżają się do Caligine.


 
Ketharian jest offline