Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2021, 19:49   #184
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
- A tak właściwie, to za co Cię zamknęli? Domyślam się, że zawiść i tak dalej, ale poza tym, to za co konkretnie? - zapytał Sadrax, nie wierząc jakoś szczególnie, że uzyska odpowiedź wykraczającą poza standardowe samooszukiwanie się ambitnego maga.

- Pewnie cię to zaskoczy, ale poza zawiści mi nie przychodzą inne pomysły do głowy. No może poza chęcią władzy, byłem pewnym kandydatem na stanowisko mistrza Kapituły. Widać ktoś miał podobne plany. Ale szukaniem odpowiedzi na to pytani zacznę się zajmować jak ugaszę ten pożar. Winny pewno już dawno gryzie piach, jak żyją jeszcze krewni winowajcy...
- nie dokończył bo i nie było potrzeby.

Zresztą, mieli inne sprawy na głowie. Pułapki, zepsute teleporty, próbę oddzielenia Victorii od drużyny... Poza tym Dragan miał rację. Umówili się na dostarczenie maga do stolicy. Niby Victoria też jest częścią "ich", ale czy przeżyje radosną magiczną nawalankę jego praprapra...dziadka?

- Nie potraktuj tego jako krytyki, ale już raz próbowałeś sobie sam poradzić z Kapitułą. Nie muszę chyba przypominać jak się to skończyło - zauważył Sadrax - Jeśli o mnie chodzi to możesz sobie zdobyć całą chwałę, zemstę czy co tam planujesz, rozumiem, że nie chcesz by mieli te kilka godzin na przygotowania... ale problemem jest to, że oni mieli znacznie więcej czasu na to. Idę o zakład, że ostatnie kilka tygodni poświęcili na awaryjne plany na wypadek gdyby Hort i spółka zawiedli. Gdybym ja im doradzał, kazałbym zaminować wszystkie teleporty, o których możesz wiedzieć. Czyli co najmniej te, które istniały za Twoich czasów. A jeśli jest tam ktoś kto trochę czasu poświęcił na badania dokumentów dotyczących tego jaki byłeś, to mogą się domyślić jak się zachowasz i że będziesz chciał przeskoczyć w sam środek i "posprzątać".
Potem się ładnie wytłumaczą przed Cesarzem, że to był magiczny wypadek nie do przewidzenia i nic nie mogli zrobić, tak bardzo im przykro, ufundują pomnik ku Twojej pamięci, tablicę pamiątkową dla Victorii i naganę za niewłaściwy strój dla reszty z nas. Jest takie miejsce, wyspa około dziesięć kilometrów od stolicy, kiedyś była tam delegatura Kapituły, ale po nieudanych eksperymentach większość wyspy została zatopiona. Może nie wiedzą, że wiem o tamtejszym teleporcie. Stamtąd to się już szybko dostaniemy do stolicy i to może ze strony, z której się nie spodziewają. Nie będę narzucał tej lokalizacji, może znasz lepszą.
- zaproponował pewną zmianę planów.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline